Kasa çalıştığında monitöre görüntü gelmiyor

leftex

Hectopat
Daha fazla  
Sorun başlıkta belirttiğim gibi, kasa güç düğmesine basınca monitöre görüntü gelmiyor. Klavye ve farede yanıt vermiyor. Bazen de kasayı açmaya çalıştığımda monitöre yeşil veya pembe ekran geliyor bu esnada klavye ve fare çalışıyor. 3 gündür böyle bir sorunum var bu 3 gün içinde bilgisayarı açmayı başardığım zamanlarda oldu hatta kesintisiz oyun oturumu bile yaptım. Sorunun kaynağı nedir? Yardımlarınızı bekliyorum. Şimdiden teşekkürler
Ryzen 5 1600
MSI RX 570 Armor OC
Gigabyte B450M S2H
Corsair 8gbx2 Vengeance LPX 3000MHz

Dosya Ekleri

• IMG-20210208-WA0001.jpg
    IMG-20210208-WA0001.jpg
    27,5 KB · Görüntüleme: 33
  • 20210207_120223.jpg
    20210207_120223.jpg
    43,1 KB · Görüntüleme: 38
Farklı bir ekran kartı ile deneme şansınız var mı?

Farklı bir ekran kartı ile deneme şansınız var mı?
Farklı bir ekran kartı elimde yok maalesef. Ekran kartını çıkartıp kasayı çalıştırmayı denediğimde klavye ve fareme güç geliyor. Bende ekran kartından şüpheleniyorum.
Anakarttan görüntü almayı deneyin.
Ana karttan görüntü almak için ekran kartını çıkartmamız gerekmiyor mu ?

Farklı bir ekran kartı elimde yok maalesef. Ekran kartını çıkartıp kasayı çalıştırmayı denediğimde klavye ve fareme güç geliyor. Bende ekran kartından şüpheleniyorum.

Ana karttan görüntü almak için ekran kartını çıkartmamız gerekmiyor mu ?
Evet.Ekran kartına gelen DVI,HDMI,DisplayPort kablosunu anakarta bağlayın.

Sorunun Ekran kartından dolayımı olduğunu tespit ediceğiz.
Şuan bilgisayar açık aynı ekran kartıyla yazıyorum size. Buradan ana karttan görüntü almamızla bir alakası olduğunu düşünmüyorum. Çünkü 2 kere açılmıyorsa 3. sefer açılıyor hiçbir sorun olmadan ekran kartında sorun olup olmadığını nasıl anlayacağız ?

Yeni konular

Geri
Yukarı