Kasa değişikliği sonrası sistem boot etmiyor

Kaykaysürenkedi

Hectopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
*i5 12500H, RTX3050Tİ,16GB RAM.*
Meslek
Öğrenci
Arkadaşlar bilgosayar çalışıyor, BIOS falan açılıyor ama masaüstüne ulaşamıyorum. Bu yazı geliyor: ''reboot and select proper boot device or insert boot media in selected boot device and press a key'' yazıyor.

Ekran görüntüsünde var ama sorunu anlamadım. Dün sistemi diğer kasaya taşıdım eski kasanın ön panel kabloları kopmuştu.

Ne ile alakalı olabilir bu durum?
20210307_111151.jpg

Bilgisayar boot sırasında öncelik verilen diskte işletim sistemi bulamadığını belirtiyor.
BIOS'a girip boot önceliğini sistem diskine verip tekrar deneyin. Bu da olmazsa HDD veya SSD hangisiyse kablolarını kontrol edin.

Hocam depolama birimini değiştirdiyseniz Boot atın. Eğer değiştirmediyseniz depolama biriminiz kablolarını kontrol edin. Hiçbir şey olmadıysa depolama biriminiz ölmüş demektir.

Harddis'in SATA kablosunu ya da güç kablosunu takmayı unutmuşsunuzdur. Anakart üzerine takılı olan SATA kablosunun portunu değiştirin.

Bilgisayar Boot sırasında öncelik verilen diskte işletim sistemi bulamadığını belirtiyor.
BIOS'a girip Boot önceliğini sistem diskine verip tekrar deneyin. Bu da olmazsa HDD veya SSD hangisiyse kablolarını kontrol edin.

Sistemin kurulu olduğu diskin SATA ve güç kablosunu düzgünce taktınız mı? Onları kontrol edin. Olmazsa Boot menuye girip oradan fotoğraf atın. Orada varsa sistemin kurulu olduğu diski seçin.

Hepinize teşekkürler anakart ile HDD arasındaki kabloyu fazla germişim saklayacağım diye düzelttim oldu.

Yeni konular

Geri
Yukarı