Kasa fan ayarı PWM kontrolü nasıl yapılır?

ravenbackk

Centipat
Daha fazla  
Merhaba. 8 adet kasa fanı mevcut ve hepsi PWM. Fakat ben sadece BIOS üzerinden m/b veya CPU'ya göre ayarlayabiliyorum dönüş hızını.
Bu ayarı ekran kartı sıcaklıgına göre yapabilecegimiz bir seçenek veya bir program yazılım yok mudur?

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba. 8 adet kasa fanı mevcut ve hepsi PWM. Fakat ben sadece BIOS üzerinden m/b veya CPU'ya göre ayarlayabiliyorum dönüş hızını.
Bu ayarı ekran kartı sıcaklıgına göre yapabilecegimiz bir seçenek veya bir program yazılım yok mudur?

Armoury Crate üzerinden yapabilirsiniz anakartınız ASUS ise, örneğin Gigabyte ise iCUE idi sanırım.

Kasa fanları ekran kartı sıcaklığı ile kontrol edilebildiğini hiç duymadım, kasa fanlarını ankartının modeline göre BIOS'tan ve üreticinin sağladığı yazılım ile masa üzerinden yapmak dışında çok alternatif yok.

İnternette ekran kartına göre ayarlanabiliyor. Benimki ASRock anakartı sanırım benim yok öyle bir yaızlım.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
mesela bu video da ki arkadaş öyle gösteriyor

Geri
Yukarı