Kasa fan bağlantıları

Bütün fanlarında 1 adet dişi 1 adetde erkek uç vardır bunları sırayla birbirine takıcaksın ve 1 tane erkek ucun boşta kalması lazım. Sen bütün fanları söküp hepsinde birer tane bağlantı olacak şekilde tekrar bağla. Fanların kablo ucu fotoğrafdaki gibi mi?

Dosya Ekleri

• 109390-Bionix_P140_T02.jpg
    109390-Bionix_P140_T02.jpg
    5,4 KB · Görüntüleme: 47
Evet fanları birbirine bağlamak için kullanılan kablo bu şekilde fotoğraftaki gibi. Egzoz fanı da mi ön fanlara bağlı olacak peki anakarta hepsi tek giriş olarak mi girecek.

Kasayı aldığım yer ile görüştüm SATA ucunu PSU'ya diğer ucu da eğer dönüştürücü alıp anakarta bağlarsanız yanar dedi çünkü PSU'dan güç almış olacak aynı şekilde dönüştürücü uça da elektrik gelecek ve anakarta takarsanız anakart çıkış vermesi gereken yer olduğu için siz anakarta ekstra elektrik vermiş olursunuz dedi eğer fanlari anakartta beslemek istiyorsanız PMW kontrolü için 2 ucu dişi resimdeki gibi uç alıp anakartta besliceksiniz SATA ucu boş kalacak dedi. Çünkü o benim daha önce konuyu açarken attığım 2 uçta (SATA ve 4 pin zaten aynı kablodan çıkıyor ikisi ayrı yerden değil yani kasayı yapan SATA'dan güç vermek için o ucu bırakmış diğer 4 pinli uç ise ekstra fan takmak isterseniz o uca takın diye bırakmış.

Screenshot_2020-06-04-12-03-52-657_com.android.chrome.jpg

Kasayı aldığım yer ile görüştüm SATA ucunu PSU'ya diğer ucu da eğer dönüştürücü alıp anakarta bağlarsanız yanar dedi çünkü PSU'dan güç almış olacak aynı şekilde dönüştürücü uça da elektrik gelecek ve anakarta takarsanız anakart çıkış vermesi gereken yer olduğu için siz anakarta ekstra elektrik vermiş olursunuz dedi eğer fanlari anakartta beslemek istiyorsanız pmw kontrolü için 2 ucu dişi resimdeki gibi uç alıp anakartta besliceksiniz SATA ucu boş kalacak dedi. Çünkü o benim daha önce konuyu açarken attığım 2 uçta (SATA ve 4 pin zaten aynı kablodan çıkıyor ikisi ayrı yerden değil yani kasayı yapan SATA'dan güç vermek için o ucu bırakmış diğer 4 pinli uç ise ekstra fan takmak isterseniz o uca takın diye bırakmış.

Eki Görüntüle 582219

Hocam kablo ile işiniz yoksa satın alabilirim.

Yeni konular

Geri
Yukarı