Çözüldü Kasa fan bağlantısı nasıl yapılabilir?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

womanizer217

Decapat
Daha fazla  
Kasanin fan kablosu kutusuyla birlikte cope gitti sanirim. Hangi kablolari da alacagimi bilmiyorum. Resimlerdeki gibi toplamislar fanlari ama hangi kabloyu alacagim yardimci olur musunuz?

Dosya Ekleri

• 75F31391-BBCA-459E-9293-190A2EDCB344.jpeg
    75F31391-BBCA-459E-9293-190A2EDCB344.jpeg
    109,8 KB · Görüntüleme: 73
  • 97B08E96-24FE-40EE-80E4-E690C393B2CD.jpeg
    97B08E96-24FE-40EE-80E4-E690C393B2CD.jpeg
    74,3 KB · Görüntüleme: 70
Çözüm
Bu görmez. Çünkü bu molex --> SATA dönüştürücü. PSU'daki molex dişi kablosuna bağlayıp iki adet SATA güç kablosu elde etmek için.

İllaki dönüştürücü alacağım diyorsanız bu işinizi görür, bunu kullanmak için de PSU'da boşta SATA güç bağlantısı bulunması lazım:
Tüm fanları molex ile birbirlerine bağlayıp en son bir açık uç bırakmışlar gördüğüm kadarıyla. İkinci fotoğraftaki erkek molex bağlantısı. Güç kaynağından bunun dişisi çıkar. İkisini birbirine bağlayın.

Tüm fanları Molex ile birbirlerine bağlayıp en son bir açık uç bırakmışlar gördüğüm kadarıyla. İkinci fotoğraftaki erkek Molex bağlantısı. Güç kaynağından bunun dişisi çıkar. İkisini birbirine bağlayın.

Hocam eski bir PSU kullanıyorum ve kablo yok. Lutfen link atabilir misiniz?

Olmamasının imkanı yok ya. Saçma sapan markalı, 230W, eski bir PSU'da bile bulmuştum bu kabloyu. Şöyle görünecek aradığınız kablo:

Molex_female_connector.jpg

Atacağım link SATA --> molex dönüştürücü olur zaten. Oraya gelene kadar bu kabloyu PSU'nuzda bulabileceğimizi düşünüyorum. Bulamazsanız PSU modelini belirtin. Modeli bilmiyorsanız PSU'dan çıkan tüm boş kabloların fotoğrafını çekin, yardımcı olurum.

Tüm fanları Molex ile birbirlerine bağlayıp en son bir açık uç bırakmışlar gördüğüm kadarıyla. İkinci fotoğraftaki erkek Molex bağlantısı. Güç kaynağından bunun dişisi çıkar. İkisini birbirine bağlayın.

Hocam SATA- disi Molex kablosu alsam isimi gorur mu? Sundan yani.

Olmamasının imkanı yok ya. Saçma sapan markalı, 230W, eski bir PSU'da bile bulmuştum bu kabloyu. Şöyle görünecek aradığınız kablo:

Eki Görüntüle 1575218

Atacağım link SATA --> Molex dönüştürücü olur zaten. Oraya gelene kadar bu kabloyu PSU'nuzda bulabileceğimizi düşünüyorum. Bulamazsanız PSU modelini belirtin. Modeli bilmiyorsanız PSU'dan çıkan tüm boş kabloların fotoğrafını çekin, yardımcı olurum.

Hocam PSU zaten eski bir Casper PC'den sokuldu ve o PC'de de kasa egzoz fani direkt anakarta baglanmisti bu kablo yoktu.

Dosya Ekleri

• BE7DA7F2-240B-4AB6-AFA2-B4607EC1219D.png
    BE7DA7F2-240B-4AB6-AFA2-B4607EC1219D.png
    355 KB · Görüntüleme: 23
Bu görmez. Çünkü bu molex --> SATA dönüştürücü. PSU'daki molex dişi kablosuna bağlayıp iki adet SATA güç kablosu elde etmek için.

İllaki dönüştürücü alacağım diyorsanız bu işinizi görür, bunu kullanmak için de PSU'da boşta SATA güç bağlantısı bulunması lazım:

Çözüm
Bu görmez. Çünkü bu Molex --> SATA dönüştürücü. PSU'daki Molex dişi kablosuna bağlayıp iki adet SATA güç kablosu elde etmek için.

Teşekkür ederim hocam cok sağ olun.

Yeni konular

Geri
Yukarı