Kasa fan düzeni

Sentello

Hectopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Developer - Web Designer
Uzun süredir bilgisayarımda ek olarak 2 fanlı kullanıyorum fakat artık sesten çok fazla rahatsız olmaya başladım. Hele ki uzun satırlı kodlarda hata ayıklarken bir yere odaklanınca çok fazla dikkatimi çekiyor. Ben bu fanları kasamda ek fan yerleştirme yeri olmadığı için kasa kapağımın yan tarafına kendi imkanlarımla yerleştirdim bir yararı olur diye. Fakat dediğim gibi sesten rahatsız olduğumdan dolayı bunları çıkarttım ve şuanda sadece egzoz fanı bulunmakta. Diğer donanımların kendi soğutucuları ve fanları bulunmakta zaten. Merak ettiğim konu şu ben bu fanları çıkarttım fakat kasadaki sirkülasyona ve derece miktarlarına bir zararı olur mu ?

Çıkarttığım fanlar şunlar :

Cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim..

Alıyorsun 3x Corsair AF120 Quiet Edition 1 öne 1 arkaya 1 üste tamamdır (y) Sıcaklığa vs etki eder sirkülasyon olmayınca CPU fanı vs çok daha sesli çalışır büyük ihtimal senin fanlar MOLEX'ti ondan öyleydi.

@TechnoBey Arkadaş bütçesini belirtmemiş, fan alacağım da dememiş, sen toplam 225 TL'lik 3 tane fan öneriyorsun. Kasamda fan yeri bulunmuyor da demiş ayrıca. Sistem bileşenlerinin sıcaklıkları normalse ek fan almaya gerek de kalmıyor.
Bu arada, piyasadaki fanların hepsi Corsair marka değil. Her konuya en pahalısından Corsair özel seri fanlardan önerenler var da.

@TechnoBey Arkadaş bütçesini belirtmemiş, fan alacağım da dememiş, sen toplam 225 TL'lik 3 tane fan öneriyorsun. Kasamda fan yeri bulunmuyor da demiş ayrıca. Sistem bileşenlerinin sıcaklıkları normalse ek fan almaya gerek de kalmıyor.
Bu arada, piyasadaki fanların hepsi Corsair marka değil. Her konuya en pahalısından Corsair özel seri fanlardan önerenler var da.
Amazon.de den alıyor 100TL'ye 3 tane 10 günde elinde oluyor zaten alacağı 15 TL'lik fanlar da aynı olacak. Niye tepki gösteriyorsunuz ki böyle almazsan sistem yanar demişim gibi ? 6700K+Z170+RX480'i varsa bir zahmet enkötü Akasa Venom LX'i-Dark N10'u olmalı. Piyasada fan yeri olmayan kasa yok. Enkötü kasalarda bile 8-12CM yuva mevcut ve fansız bilgisayar olmaz hiçyoktan sıvı soğutması arkadan egzos(egzoz,egsos neyse artık) görevi görmeli.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı