Kasa fan hızları ayarlanmıyor

ByBurak

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar MSI Afterburner üzerinden klasik fan Speed'i Auto kısmına tıklayarak manuele çevirip yüzdeliğini artırıp azaltıyorum. Fakat eski GPU'daki gibi hız artmıyor. Bu yüzden LoL de bile 104 derecelere ulaşıyor ve ekran kendini kapatıyor, bilgisayar kilitleniyor. Kasadan kapatıp açmak zorunda kalıyorum. Fanlar az dönüverse sıkıntı olmayacak. Eski PC'mde olmuyordu kapanma sorunu. Bu ise daha gelişmiş bir yeni sistem. GPU teknik servisin hak yemesinden dolayı şu an tüketici hakem heyetinde. O yüzden mecburiyetten çok da eski bile olsa eski gpumu takmak zorunda kaldım. Fakat Afterburner'dan fanı artıramıyorum. Kullanıcı ayarlı otomatik fan kontrolü de açık. Belli derecenin üstüne çıktığında şu kadar çalış ayarını da yapıyorum ama yok. Attığım fotoğraftakiler gibi elle artırıp azaltıyorum ama donanımsal olarak artıp azalmıyor dönüş hızları.
Ekran Görüntüsü (3).png
Ekran Görüntüsü (4).png

Arkadaşlar MSI Afterburner üzerinden klasik fan Speed'i Auto kısmına tıklayarak manuele çevirip yüzdeliğini artırıp azaltıyorum. Fakat eski GPU'daki gibi hız artmıyor. Bu yüzden LoL de bile 104 derecelere ulaşıyor ve ekran kendini kapatıyor, bilgisayar kilitleniyor. Kasadan kapatıp açmak zorunda kalıyorum. Fanlar az dönüverse sıkıntı olmayacak. Eski PC'mde olmuyordu kapanma sorunu. Bu ise daha gelişmiş bir yeni sistem. GPU teknik servisin hak yemesinden dolayı şu an tüketici hakem heyetinde. O yüzden mecburiyetten çok da eski bile olsa eski gpumu takmak zorunda kaldım. Fakat Afterburner'dan fanı artıramıyorum. Kullanıcı ayarlı otomatik fan kontrolü de açık. Belli derecenin üstüne çıktığında şu kadar çalış ayarını da yapıyorum ama yok. Attığım fotoğraftakiler gibi elle artırıp azaltıyorum ama donanımsal olarak artıp azalmıyor dönüş hızları.
Eki Görüntüle 1242381Eki Görüntüle 1242382
Ekran kartı fan kablosunu sök tak bakalım düzelecek mi?

Merhaba, hocam komple afterburneri kapatıp silmeyi dene neden afterburnerden hızı ayarlamaya çalışıyorsun ki fabrika ayarları hızları ayarlar yanacak dereceye gelmez.

Ekran kartı fan kablo bağlantısında sorun olabilir. Fan çalışmazken bir daha denemeyin 104 derece çok kritik bir sıcaklık.
Ekran kartı geforce 210 idarelik bir şey. Performans beklemiyorum ama ayarlanabilen fanlarımın ayarlanmamasına ayar oldum. Afterburnerı da yeni kurdum bu arada.

Tamam o zaman sıkıntı nerede? 104 dereceye çıkan işlemci olmasın?
Yok hocam ekran kartı. Cpu 50 derecelerde rahat rahat takılıyor. Mevzu dandirik ekran kartımın 100 derece olması da değil. Gpu değişiminden sonra ne tesadüftür ki ayarladığım fan hızları icraate geçmiyor. Mevzu gpu değişimiyle ne alakasının olduğu? (eski rx 590 ekran kartım takılıyken kafama göre yüzde yüz yapsam bile gürültüsü artıyor ve cayır cayır dönüyorlardı.)
Dostum sen kasa içi fanların ayarını afterburner ile mi yapmaya çalışıyorsun ben mi anlamadım.
Doğruduur

Yeni konular

Geri
Yukarı