Kasa fan kontrolcüsüne PWM fan çoklayıcı bağlanır mı?

360 mm sıvı soğutma bağlayacağım sisteme.3 radyatör fanının 1 ini CPU fan Pinine, diğer 2 sini CPU_Opt Pinlerine mı takacağm yani? Bu durumda 3 radyatör fanının biri ile diğer ikisinin devir hızları anlık olarak farklı olmayacak mı? Bunun yerine 3 radyatör fanını çoklayıcı kabloya bağlayıp CPU fan girişine takmak daha sağlıklı sonuç vermez mi? Tam olarak bilmediğim için soruyorum yanlış anlaşılmasın hocam.

360 mm sıvı soğutma bağlayacağım sisteme.3 radyatör fanının 1 ini CPU fan Pinine, diğer 2 sini CPU_Opt Pinlerine mı takacağm yani? Bu durumda 3 radyatör fanının biri ile diğer ikisinin devir hızları anlık olarak farklı olmayacak mı? Bunun yerine 3 radyatör fanını çoklayıcı kabloya bağlayıp CPU fan girişine takmak daha sağlıklı sonuç vermez mi? Tam olarak bilmediğim için soruyorum yanlış anlaşılmasın hocam.
Pompayı PUMP_FAN, radyatörlerin fanlarını da CPU_FAN girişine takabilirsiniz bir sıkıntı olmaz.

Güzel tercih, eğer stokta daha uzun süre bulamazsanız ryuo ya da ryujin de bakabilirsiniz.

Ryuo seçeneği 360 olmadığı için istemiyorum. Ryujin de RGB fan seçeneği olmadığı için ve OLED ekranıyla ilgili sorun yaşayabileceğim kanısına vardığım için tercih etmedim. Ekran yanması gibi probemler yaşanmış. LC 360 iyi görünüyor. Stok buldum aslında İstanbul'da 70 milyon bilişim diye bir firmada. Ama satışa açamadılar bir türlü bu hafta ASUS onay vermediği için :) bir de Amazon TR'de var şu anda. O da Fransa merkezli bir satıcı olduğu için çok kafama yatmadı.

Uygun bulursunuz umarım bir tane, ASUS ekosistem var anlaşılan :)

Aslında ASUS seti kurcam diye şartlandırmamıştım kendimi ilk niyetlendiğimde. Ama hangi parçayı araştırsam en çok hoşuma giden seçenek ASUS ROG ailesinden oldu. Adamlar yapıyor bu işi. Baktım %70-80 ASUS ROG olacak. Bari bütün kasa öyle olsun dedim :) Aura Sync açtığım zaman şenlik olsun :)

Yeni konular

Geri
Yukarı