Kasa fan ve ön panel bağlantısı nasıl yapılır?

Özgürcan Filiz

Centipat
Yeni kasa almayı düşünüyorum. Alacağım kasa içerisinden kasadaki fan ve USB bağlantılarını nasıl yapacağım? Anakartım ASUS P8H61 MX sanırsam 1 tane fan için çıkış var ve yeni alacağım kasanın içerisinde ön panel bağlantı kabloları çıkıyor mu?
Kasa bu;

Anakartında USB girişlerinin altında USB 2.0, USB 3.0 gibi yazılar vardır. Panelden gelen kabloları kartın üzerinde belirtilen yerlere monte edeceksin. Fotoğrafta yerlerini işaretledim. Fanlarınıda güç kaynağından gelen Molex girişlerine monte edeceksin. Eğer Molex ile bağlamak istemiyorum fan hızlarını kendim ayarlamak istiyorum dersen fan kontrolü için harici ürün satın alabilirsin. Örnek olsun diye onunda görselini paylaştım.

Dosya Ekleri

• sketch-1587107800459.png
    sketch-1587107800459.png
    478,1 KB · Görüntüleme: 78
  • Screenshot_20200417-102252.png
    Screenshot_20200417-102252.png
    164,4 KB · Görüntüleme: 64
Bende bu kasanın iki fanlı modeli mevcut. Kasa fanı, molex üzerinden kontrol ediliyor. Sürekli tam devir dönüyor. Anakart ile bağlantısı olmadığı için fan hızını ayarlamanız, fan kontrolcü almadan imkansız. F/P kasasına fan kontrolcü alsanız, o da mantıksız bir hareket olacak. Size tavsiyem F/P bir arka egzoz fan almanız. Önden giren havanın tahliye edilmesi için şart. Ya da direkt iki fanlı modelini bulabilirseniz alın.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı