Kasa fanı bağlantı kablosu nereye takılmalı?

realist2234

Femtopat
Daha fazla  
Dostlar iyi günler, yeni bir kasa topladım ama çok da hakim değilim, extradan aldığım 2 fanın bağlantılarını direkt kasaya System fan olarak yaptım fakat diğer girişleri boşta kaldı bunları nereye takmam gerekiyor bilen birileri anlatabilir mi?

IMG_20230911_160317.jpg

IMG_20230911_160303.jpg

Güç kaynağından gelen kablolar ile bağlanıyor bunlar anakartta bir yere takılmaz.

Şu an fanlar çalışıyor bunlar bağlı olmadan bunları takmam neyi değiştirecek acaba.

İkisi birbirine takılıyor olabilir RGB fanlarım vardı birbirine takılıyordu benimkinde.

Maalesef ki attığım iki fotoğrafta aynı girişe ait arkası ve önü olarak girişleri çektim sadece.

Şu an fanlar çalışıyor bunlar bağlı olmadan bunları takmam neyi değiştirecek acaba.

Maalesef ki attığım iki fotoğrafta aynı girişe ait arkası ve önü olarak girişleri çektim sadece.

Onlar RGB ışık soketleri eğer onları takarsanız fanların RGB ışıkları yanacak fakat RGB ışık için kontrolcü gerekiyor olması lazım kasanız RGB mi?

Güç kaynağı ile gelen sata kablosuna bağlamanız gerekiyor. Sata kablosu da güç kaynağına bağlanıyor. Siz muhtemelen fanların rgb ışıkları için olan kabloları bağlamışsınızdır.

Güç kaynağı ile gelen SATA kablosuna bağlamanız gerekiyor. SATA kablosu da güç kaynağına bağlanıyor. Siz muhtemelen fanların RGB ışıkları için olan kabloları bağlamışsınızdır.

SYS fan 1'e bağlı diğeri de SYS fan 2'ye kasayı açtığımda fanlar dönüyor şu an ama bu bostakiler öyle duruyor.

Dosya Ekleri

• IMG_20230911_163043.jpg
    IMG_20230911_163043.jpg
    183,6 KB · Görüntüleme: 14

Geri
Yukarı