Kasa fanı gürültülü çalışıyor

realguntoygun

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba. Kasamdaki fanda sıkıntı var bilgisayaraım eski değil 6 ay önce aldım bayağı da iyi bir sistem fanım hem motor gibi ses hem de titreşim yapıyor. Garantisi var ama 1 ya da 2 ay sürer o yüzden vermek istemiyorum. Kasayı açıp baktım fana değen bir şey yok kablo vb. videoda görüldüğü gibi hatalı fan erkenden duruyor nedense. Bilgisayarı aç kapa yapınca düzeliyordu arada örnek vereyim bilgisayarı açıyordum ses yapıyordu kapıyordum bir 30 dakikalık tekrar açınca ses yapmıyordu tekrar kapatana kadar saatlerce sessiz oynuyordum. Bir gün kapayıp ertesi gün açınca yine aynı ses başlıyor. Yardım için sağ olun.

Dosya Ekleri

• Media_230524_205328.gif
    Media_230524_205328.gif
    3,3 MB · Görüntüleme: 23
Bilgisayarın ısındığı için çok hızlı dönüyor olabilir fan.

Ama genede çok anormal bir ses yapıyorsa fanında arıza vardır.

Videoyu youtube üzerinden liste dışı yapıp atarsan duyabiliriz.

Merhaba. Kasamdaki fanda sıkıntı var bilgisayaraım eski değil 6 ay önce aldım bayağı da iyi bir sistem fanım hem motor gibi ses hem de titreşim yapıyor. Garantisi var ama 1 ya da 2 ay sürer o yüzden vermek istemiyorum. Kasayı açıp baktım fana değen bir şey yok kablo vb. videoda görüldüğü gibi hatalı fan erkenden duruyor nedense. Bilgisayarı aç kapa yapınca düzeliyordu arada örnek vereyim bilgisayarı açıyordum ses yapıyordu kapıyordum bir 30 dakikalık tekrar açınca ses yapmıyordu tekrar kapatana kadar saatlerce sessiz oynuyordum. Bir gün kapayıp ertesi gün açınca yine aynı ses başlıyor. Yardım için sağ olun.
video gif olarak kaydedilmiş ses duyulmuyor. isterseniz düzenleyin yardımcı olacak arkadaşlar daha iyi bilgilenirler

Bilgisayarın ısındığı için çok hızlı dönüyor olabilir fan.

Ama genede çok anormal bir ses yapıyorsa fanında arıza vardır.

Videoyu youtube üzerinden liste dışı yapıp atarsan duyabiliriz.
Büyük ihtimal arza zaten vidoyu yük altında değilken çektim baya anormal bi ses yapıyo çok çalısıyo gibi değilde sanki motor gibi ama arada düzeliyo nedense titremede yapıyo yük altında bile ortalama 61 derece zaten

video gif olarak kaydedilmiş ses duyulmuyor. isterseniz düzenleyin yardımcı olacak arkadaşlar daha iyi bilgilenirler
Video olarak atamıyorum gif olarak atılıyor

Fan PSU'ya mı bağlı anakarta mı?
Bağlı olduğu yeri göremiyorum ama ana kartın arkasına gidiyo kablosu büyük ihtimal oraya bağlı normalde fanı söküp temizliycrim ama kablosunu sökemiyorum ana kartın arkasında garantisi gider büyük ihtimal

Yeni konular

Geri
Yukarı