Kasa fanı nereye üflemeli

KALSEDON

Kilopat
Yer
Samsun
Daha fazla  
Merhabalar.
İşlemcimin çok ısındığı farkına vardım.
Halbuki termal macunu da yeni değiştirdim.
Stock fanı takılı işlemci modelim Amd x2 5200+.

Soruma geleyim kasanın yan kapağında fan takma yeri var bu da işlemci fanının önünde ve fanı oraya takacağım.
Fan dışarımı hava üflemeli yoksa işlemci fanına mı hava üflemeli ?

Hayırlı Forumlar ...

Genelde insanlar önden, üstten ya da yanlardan soğuk havayı alıp ısınmış havayı arkadan çıkarak şekilde fan dizilimi yapıyorlar. Ekran kartı ve güç kaynağının fanlarının sıcak havayı işlemciye vermediğinden emin olun, tozlanma varsa temizleyin, kasayı rahat hava alabileceği bir yere koyun, duvara ya da masa kenarına yaslamayın.

15 dakika önceye kadar bende öyle kullanıyordum yani fan egzoz fanı olarak duruyordu.
Kasa tertemiz termal macunlar yeni güç kaynağı dışarı hava üflüyor ekran kartı kasanın altına hava üflüyor.
Kasa açık alanda rahat hava alabilir.

soruma cevap verebilir misiniz ? :)

Kasanın kapağındaki fan yeri işlemcinin tam üstüne denk geliyorsa o fanı içerden dışarıya üfleyecek şekilde takamazsanız takarsanız işlemcinin üstüne denk geldiği için işlemciye soğutucu fanına ters tepki edecek ve işlemci fanını yavaşlatıcaktır.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı