Kasa Fanı Tavsiyesi ve RPM Konusu

Kimileri sese karşı hassas, ben böyle bir sorundan muzdarip değilim/değildim. Duyduğum kadarıyla bu fanların bazılarının serisi farklı yani bir kısmında tam emin olmayarak yazıyorum rulmanları ya da rotor kısmı farklı takılmış sese neden olan parça orası. Yanlışım olabilir ben de yazanların yalancısıyım.
Yani söylediğinize katılıyorum aynı paralara daha kaliteli ürünler var.
Hocam kasada ekran kartı fanları hariç 9 adet fan takılı. Sadece Corsair olanların sesini duyuyorum. Bende dediğiniz tarzda bişeyler okumuştum. Ama parasını hak etmeyen bir seri.
Arkadaşlar benim anakartımda 1 adet 4 pinlik fan slotu oldğundan dolayı fan konturolcüsü almak zorunda gibi bişeyim
Bu ürünü öneririm, kendimde kullanıyorum.
Ek-cable Y-splitter 2-fan Pwm Fan Çoklayıcı Kablo - n11.com

Hocam kasada ekran kartı fanları hariç 9 adet fan takılı. Sadece Corsair olanların sesini duyuyorum. Bende dediğiniz tarzda bişeyler okumuştum. Ama parasını hak etmeyen bir seri.

Bu ürünü öneririm, kendimde kullanıyorum.
Ek-cable Y-splitter 2-fan Pwm Fan Çoklayıcı Kablo - n11.com
hayır yani ben bu kabloyu almadan Dark 2x12cm Ultra Bright 18X RGB LED Fan, 1xRGB LED Şerit Uzaktan Kumandalı RGB LED Kit (DKCKRGB01) bu ürünü kullanamazmıyım ?

Dostum bu tavsiye ettiğim kabloya ihtiyacın yok. Almayı düşündüğün fanların inceleme videosunu izlemiştim. Fanlar 4Pin'li değildi 6Pin'liydi sanırım. Kendi kontrolcüsüne özel şekilde yapılmıştı diye hatırlıyorum. Bu fanların kontrolcüsü molex bağlantılı olacak. Devir ayarını ve ışık ayarını kumanda ile yapacaksın. Dediğim gibi kabloya falan gerek yok. Bu şekilde alabilirsin. Anakarta hiç bağlantı yapmayacaksın.

Darkın ürününü 5-6 aydır kullanıyorum. Öncellikle yavaş ve hızlı olmak üzere iki modu var. Fanlar gayet güzel hava veriyor lakin sessiz değiller. RGB olmaları ve yanında led şerit gelmeside bir artı. Fiyatına göre tavsiye edebilirim fakat paranız varsa daha üst modellere bakın.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı