Kasa Fanı Titreme Sorunu

Sagurata

Hectopat
Fotoğrafını attığım kasada üstteki fan diğer 2 fana göre titriyor. Sırf bunun için garantiye yollasam değişim yaparlar mı? Ve bunun için garantiye yollamaya değer mi?

15666784794692000271689.jpg

Vidalarını gevşet ya da sık. Bazen vida sıkılığına ya da konumuna bağlı olarak titreme ve düşük hızda yalpalama yapabilir. Hala devam ederse, o fanı öne almayı dene.

Eğer bunlara rağmen düzelmezse ve rahatsız edici boyuttaysa, geri yolla. Zamanla her fan titreme, yalpalama yapabilir fakat henüz yeni aldıysan, elbette sıfırını istemende fayda var.

Son düzenleme:
Vidalarını gevşet ya da sık. Bazen vida sıkılığına ya da konumuna bağlı olarak titreme ve düşük hızda yalpalama yapabilir. Hala devam ederse, o fanı öne almayı dene.

Eğer bunlara rağmen düzelmezse ve rahatsız edici boyuttaysa, geri yolla. Zamanla her fan titreme, yalpalama yapabilir fakat henüz yeni aldıysan, elbette sıfırını istemende fayda var.
Aldığım yer İtopya. İtopya'ya ürünü geri yollyaynca bu seferde başka sorunu çıkarıp geri yolluyorlar. Sizin dediğiniz sıkma işlemini yapmaya çalışırım yarın. Teşekkürler.

Herhangi bir sonuç elde edebildinmi garantiye götürmeden? Aynı sorunu yaşıyorum :)

Garantiye yolladım ama kasa fanı yüzünden yollamadım. Zamanla kasadaki fanın görüntüsünün önemi olmadığını fark ettim. Hatta artık kasanın ışıklarını kapatıp kullanıyorum.

Kasan sanırım Thermaltake V200tg aynı sorun bende de var önden ortadaki fan hem titriyor hem de bazenleri tıkırtı sesi çıkartıyor bu sorunu nasıl çözeceğim?

Kasan sanırım Thermaltake V200tg aynı sorun bende de var önden ortadaki fan hem titriyor hem de bazenleri tıkırtı sesi çıkartıyor bu sorunu nasıl çözeceğim?
Evet aynı kasa. Titremesi sorun değil ama en alttaki fan çok kötü ses çıkarıyor. 2.kez garantiye yollamak istemedim. Kargo parası çok çıkıyor. Kargo parası vereceğime o paraya yeni fan alacağım. Şimdilik fanı çıkarmayı düşünüyorum.

Evet aynı kasa. Titremesi sorun değil ama en alttaki fan çok kötü ses çıkarıyor. 2.kez garantiye yollamak istemedim. Kargo parası çok çıkıyor. Kargo parası vereceğime o paraya yeni fan alacağım. Şimdilik fanı çıkarmayı düşünüyorum.

Evet aynı şekilde bende de ses yapıyor birkaç şey okudum bir yağlayacağım düzelmezse fan alacağım.

Yeni konular

Geri
Yukarı