Kasa fanı üste mi öne mi takılmalı?

Metro Exodus ,Total War Rome 2 bu tarz oyunları oynuyorsan bahsettiğin kart ve işlemcide normal rahat ol ne olucak ki en fazla 5 FPS düşer başka bir sıkıntı olmaz rahat ol bak keyfine.

Bende bu fandan almayı düşünüyorum. Kasa önünde 1 ve arkada egzos fanı olarak da 1 fan var. Öne alıp takmayı düşünüyorum ne kadar etkisi olur sizce ? Ek olarak 20 tl civarlarına da fan var ondan da alıp üste mi taksam yoksa gereksiz mi olur ? Kasa corsair spec 04

Kasanın ön tarafı çıkartılıyorsa çıkartın hocam. Aynı şekilde ön tarafta iki tane fanım vardı, kapağı çıkarınca SSD ve Hard diskimin sıcaklığı 9-10 derece düştü. Kapak fanların hava çekmesini engelliyormuş. Görsellik güzel olsun diye soğutmadan kısıyorlar resmen.. Şu anki durum;
Annotation 2019-11-08 202729.png

Sistem 860 evo'da kurulu. :D

Benim bütün fanlar akasa viper. Önde 14 cm 2 adet içeri, arkada 12 cm dışarı, yukarıda 12 cm 2 adet biri içeri biri dışarı :D İçeri everest gibi ama ekran kartı yine ısınıyor. Maksimum 76 derece. Hatta imzamdaki PSU nun 2 pinli fanını söktüm akasa 120 taktım hiç ses yok. Boşta fan sesini hiç sevmediğim için böyle yaptım. RGB benim için önemli değil açıkçası.

Korkulacak kadar yüksek değil ama iyi denilebilir.
Egzoz fanlar ile fark olur.
Çok teşekkür ederim sağolasın :)
Kasanın ön tarafı çıkartılıyorsa çıkartın hocam. Aynı şekilde ön tarafta iki tane fanım vardı, kapağı çıkarınca SSD ve Hard diskimin sıcaklığı 9-10 derece düştü. Kapak fanların hava çekmesini engelliyormuş. Görsellik güzel olsun diye soğutmadan kısıyorlar resmen.. Şu anki durum;
Eki Görüntüle 457118
Sistem 860 evo'da kurulu. :D
Yalnız hocam benim sistemde sadece SSD var onunda sıcaklıgı 25 dereceyi geçmiyor. Ve havayı önden değil yanlarından çekiyor.
Benim bütün fanlar akasa viper. Önde 14 cm 2 adet içeri, arkada 12 cm dışarı, yukarıda 12 cm 2 adet biri içeri biri dışarı :D İçeri everest gibi ama ekran kartı yine ısınıyor. Maksimum 76 derece. Hatta imzamdaki PSU nun 2 pinli fanını söktüm akasa 120 taktım hiç ses yok. Boşta fan sesini hiç sevmediğim için böyle yaptım. RGB benim için önemli değil açıkçası.
Ekran kartının ısınması önemli değil pek ama kasa içerisindeki hava çok sıcak elimi cama koyduğumda ısıtıyor resmen havayı çekemiyor galiba bakalım fanlar gelince anlayacağız. :)
Metro Exodus ,Total War Rome 2 bu tarz oyunları oynuyorsan bahsettiğin kart ve işlemcide normal rahat ol ne olucak ki en fazla 5 FPS düşer başka bir sıkıntı olmaz rahat ol bak keyfine.
Çok teşekkür ederim hocam sağolasın.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı