Çözüldü Kasa fanının kablosunu kesersek bir sıkıntı olur mu?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

serhatcandev

Megapat
Makaleler
15
Yer
İzmir
Arkadaşlar selam. Kasamda 4 adet fan var. Gecen gün kasam düştü neyse ki sıkıntı yok ama sadece 1 fan garip ses çıkarıyor, rahatsız oldum.

Onu iptal etmek istiyorum ama kasanın arkasına giden kablolar cok karışık olduğu için kabloyu takip edemiyorum. Direkt kabloyu kesersem bir sıkıntı olur mu?

Dosya Ekleri

• 20231226_011116.jpg
    20231226_011116.jpg
    113,7 KB · Görüntüleme: 308
  • 20231226_011136.jpg
    20231226_011136.jpg
    114 KB · Görüntüleme: 309
Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Kısa devre yapmadığı sürece sorun olmaz. Ayrıca gördüğüm kadarıyla o fan doğrudan işlemcinin soğutucu bloğuna/radyatöre bağlanan bir fan olmadığı için iptal ettiğinizde bir sorun yaşamazsınız. Sadece uzun süreli sisteme çok yüklenildiğinde daha fazla ısınabilir. Bu yüzden idareten yeni fan takana kadar sisteme çok yüklenmenizi önermem.
Kısa devre yapmadığı sürece sorun olmaz. Ayrıca gördüğüm kadarıyla o fan doğrudan işlemcinin soğutucu bloğuna/radyatöre bağlanan bir fan olmadığı için iptal ettiğinizde bir sorun yaşamazsınız. Sadece uzun süreli sisteme çok yüklenildiğinde daha fazla ısınabilir. Bu yüzden idareten yeni fan takana kadar sisteme çok yüklenmenizi önermem.

Çözüm
Teşekkürler. Kestim sorun yok. Sistemim şuan çok sessiz sadece 1 fan çok ses çıkarıyormuş.

Son düzenleme:
Arkadaşlar selam. Kasamda 4 adet fan var. Gecen gün kasam düştü neyse ki sıkıntı yok ama sadece 1 fan garip ses çıkarıyor, rahatsız oldum.

Onu iptal etmek istiyorum ama kasanın arkasına giden kablolar cok karışık olduğu için kabloyu takip edemiyorum. Direkt kabloyu kesersem bir sıkıntı olur mu?
Kesmene gerek yok, 3er 3er fanların bağlantısını çıkartarak dene. Xigmatek yazılı yere gidiyor galiba kablolar.

Son düzenleme:
Artı -1 Eksi
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı