Kasa fanları çalışmıyor

Fasci125

Hectopat
Dostlar dün amcamın(eski bilgisayarından) HDD'yi aldım ve kendi bilgisayarıma taktım. İçindeki fotoğraflara falan bakıyorduk ve bir anda dış kasada bulunan(3 önde 1 arkada ) fanlar dönmeyi bıraktı. Işığı da yanmıyordu, bunu tabii bir zaman sonra fark ettim. Hiçbir sorun yok sistemde işlemci fanı veya ekran kartı fanı çalışıyor fakat PC'de dış kasada sistem fanı ile alakalı bir şey çalışmıyor. Ne ışığı yanıyor ne de dönüyor sorun ne olabilir?

Son düzenleyen: Moderatör:
Powerın gücü yetmemiş olabilir. Hddyi çıkardığınızda fanlar tekrar dönüyor mu ona bakmak lazım. Ya da Hddyi takarken yanlışlıkla fanlar giden kabloyu filan çıkarmış olabilir misin?

Hdd'yi takarken molex bağlantılarını sökmüş olabilir misin. Sata power kablosunu takarken falan belki oynatmışsındır. Benim eski kasada genelde molex chain olarak güç sağlıyordum fanlara. Dediğim gibi bir bağlantılarını kontrol et.

HDD'yi takarken Molex bağlantılarını sökmüş olabilir misin? SATA Power kablosunu takarken falan belki oynatmışsındır. Benim eski kasada genelde Molex chain olarak güç sağlıyordum fanlara. Dediğim gibi bir bağlantılarını kontrol et.

Defalarca kez kontrol ettim ama hiçbir sonuca varamadım tüm bağlantılar yeri yerinde.
Power'ın gücü yetmemiş olabilir. HDD'yi çıkardığınızda fanlar tekrar dönüyor mu ona bakmak lazım. Ya da HDD'yi takarken yanlışlıkla fanlar giden kabloyu falan çıkarmış olabilir misin?

Power'in gücü yettiğine adım kadar eminim ve denedim de ama sonuç değişmedi.

MSI B450 M a Pro Max.
R3 3200G.
MSI 1660 Super Gaming X.
16 GB G.Skill.
M.2 SSD 500 GB.
1 TB Toshiba HDD.
600W Power Supply.
(250 GB'da amcamın HDD'yi takmıştım )
Kontrolcüyemi bağlı? Yoksa anakarta mı?

Kontrolcüye bağlı.
Kon.

Fanlar neye bağlı anakarta mı?

Kontrolcüye bağlı.

Son düzenleme:
Defalarca kez kontrol ettim ama hiçbir sonuca varamadım tüm bağlantılar yeri yerinde.

MSI B450 M a Pro Max.
R3 3200G.
MSI 1660 Super Gaming X.
16 GB G.Skill.
M.2 SSD 500 GB.
1 TB Toshiba HDD.
600W Power Supply.

Kontrolcüye bağlı.
Kon.

Kontrolcüye bağlı.
Bios ayarlarını bir sıfırlayın, o da olmadı bios pilini elektriği kestikten sonra sökün bekleyip takın.

MSI B450 M a Pro Max.
R3 3200G.
MSI 1660 Super Gaming X.
16 GB G.Skill.
M.2 SSD 500 GB.
1 TB Toshiba HDD.
600W Power Supply.

Kontrolcüye bağlı.
Kon.

Kontrolcüye bağlı.
Bu arada daha önce karşılaşmadım bu sorunla, sadece fikir yürütüyorum. 😇

BIOS ayarlarını bir sıfırlayın, o da olmadı BIOS pilini elektriği kestikten sonra sökün bekleyip takın.

Bu arada daha önce karşılaşmadım bu sorunla, sadece fikir yürütüyorum.😇

Sadece fanları çıkarttım taktım temizledim ve çalıştı.

BIOS ayarlarını bir sıfırlayın, o da olmadı BIOS pilini elektriği kestikten sonra sökün bekleyip takın.

Bu arada daha önce karşılaşmadım bu sorunla, sadece fikir yürütüyorum.😇

Sadece çıkartıp temizlemem yetti bu arada teşekkürler hepinize.

Yeni konular

Geri
Yukarı