Kasa fanları sesli çalışıyor

Its only my echo

Hectopat
MSI Mag Forge 100M kasanın fanları sesli çalışıyor. Fanlar, fan çoklayıcı ile PWM modunda şu an. Sistem boştayken bile sesli çalışıyor. Fanlar 800 RPM ile dönmesine rağmen sesli. Bir ara gayet sessizdi ama nedense şu an sesli çalışıyor. Fanları temizlemiştim, toz vs. yok. Fanların kablolarını çıkardığımda bilgisayar gayet sessiz oluyor. Yapabileceğim bir şey var mı?

Oyundayken çok daha sesli çalışıyor.

Son düzenleme:
MSI Mag Forge 100M kasanın fanları sesli çalışıyor. Fanlar, fan çoklayıcı ile PWM modunda şu an. Sistem boştayken bile sesli çalışıyor. Fanlar 800 RPM ile dönmesine rağmen sesli. Bir ara gayet sessizdi ama nedense şu an sesli çalışıyor. Fanları temizlemiştim, toz vs. yok. Fanların kablolarını çıkardığımda bilgisayar gayet sessiz oluyor. Yapabileceğim bir şey var mı?

Oyundayken çok daha sesli çalışıyor.

Sistem ne zaman alındı?

Ekran kartı veya işlemci fanı sesidir bence duyduğunuz. 800RPM fanın ses çıkaracağını zannetmiyorum. Ya takırtı sesi çıkarır ya da farklı bir şey.

Sistemini ve oynadığın oyunu söyler misin acaba?
Rocket League, CSGO, Witcher 3
Sistem ne zaman alındı?
3-4 ay oldu.
Ekran kartı veya işlemci fanı sesidir bence duyduğunuz. 800RPM fanın ses çıkaracağını zannetmiyorum. Ya takırtı sesi çıkarır ya da farklı bir şey.
Ekran kartı 50 dereceyi geçmeden çalışmıyor. İşlemci ise 1000 RPM'de falan çalışıyor .
Fanlar temiz olmasına rağmen sesli çalışıyorsa kabloları kontrol edin. Ayrıca yine düzelmez ise garantiyi arayın.
Bir tane fan yandığı için garantiye göndermiştim, yeni bir fan göndermişlerdi. O gönderdikleri fan, diğer fanlara göre daha sesli çalışıyor galiba (emin değilim). Fanlara çarpan kablo yok, tüm kabloları küçük bir delikten arkadaki fan çoklayıcıya takmıştım. Başka bir fandan da "ssssss" şeklinde ses geliyor.

Rocket League, CSGO, Witcher 3

3-4 ay oldu.

Ekran kartı 50 dereceyi geçmeden çalışmıyor. İşlemci ise 1000 RPM'de falan çalışıyor .

Bir tane fan yandığı için garantiye göndermiştim, yeni bir fan göndermişti. O gönderdikleri fan, diğer fanlara göre daha sesli çalışıyor galiba (emin değilim). Fanlara çarpan kablo yok, tüm kabloları küçük bir delikten arkadaki fan çoklayıcıya takmıştım. Başka bir fandan da "ssssss" şeklinde ses geliyor.
O zaman diğer fanları nazikçe tornavida ile durdur. Yeni gelen fanı test et.

O zaman diğer fanları nazikçe tornavida ile durdur. Yeni gelen fanı test et.
Diğer fanlarda sesli çalışıyor. Sadece o fan sanki daha hızlı ve daha sesli çalışıyor gibi. Bir aralar gayet sessiz çalışıyordu, bilgisayarı açtığımda fan sesi hiç duymuyordum. 1-2 saat sonra test edicem hepsini tek tek.

Geri
Yukarı