Kasa fanlarını kontrol etmek için program önerisi

otto_kahn

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba,

Yaklaşık 5 aydır kullanmakta olduğum masaüstü bilgisayarımın kasa fanları sürekli sabit hızda. Anakartım Çin modeli, sürücüleri bile zor bulunan bir model.

Anakart modelinden bağımsız, kasa fanlarını kontrol edebileceğimiz program var mı acaba? BIOS'tan olacak gibi değil. X99 platformunda, E5-2699 V3 işlemci var.

Her anakartta çalışmıyor. Deneyin hocam.

Merhaba,

Yaklaşık 5 aydır kullanmakta olduğum masaüstü bilgisayarımın kasa fanları sürekli sabit hızda. Anakartım Çin modeli, sürücüleri bile zor bulunan bir model.

Anakart modelinden bağımsız, kasa fanlarını kontrol edebileceğimiz program var mı acaba? BIOS'tan olacak gibi değil. X99 platformunda, E5-2699 V3 işlemci var.
Qıyıda marka x99 anakart bende de var ve fan hızı ayarını BIOS harici ayarlama şansınız bulunmuyor. Ben bu durumu kontrolcü bağlayarak çözdüm.

Her anakartta çalışmıyor. Deneyin hocam.

Teşekkür ederim, akşam deneyeceğim.

Qıyıda marka x99 anakart bende de var ve fan hızı ayarını BIOS harici ayarlama şansınız bulunmuyor. Ben bu durumu kontrolcü bağlayarak çözdüm.
Hocam biosu eski, klavye ile gezinebildiğimiz, arkası mav renk bioslarda :D
Kullandığınız fan kontrolcü nedir? Memnun musunuz?

Speedfan kullanmayın, 2016'dan beri güncellenmiyor o.

Öncelikle BIOS'dan ayar bakın, olmazsa bunu kullanın: Home - Fan Control
Teşekkür ederim, yazdığınıza bakacağım akşam.

Hocam biosu eski, klavye ile gezinebildiğimiz, arkası mav renk bioslarda :D
Kullandığınız fan kontrolcü nedir? Memnun musunuz?
Arctic markasının ACFAN00175A ürününü çekmecemde gezdirip duruyordum. Baktım fan sesleri rahatsız edecek kullanmaya başladım. İkinci sistem olarak topladım ve Hackintosh kurulumu yaptım. Çokta güzel oldu.😁

Merhaba kusura bakmayın rahatsız ediyorum anakarti set olarak mi aldiniz Qıyıda guzel bir markaya benziyor önerir misiniz ve link atabilir misiniz?

Yeni konular

Geri
Yukarı