Kasa hava akışı nasıl olmalı?

Thermite

Hectopat
Ekran Alıntısıı.JPG

Selam millet. Kasamın hava sirkülasyonu bu şekilde. Kırmızılar dışarı atılan havayı, maviler ise içe alınan havayı temsil etmekte. sorum şu: yeşil renk okun yeri boş. Oraya fanı kasanın içine hava alacak şekilde taksam akış bozulur mu? Yeşili, dışarı hava atan olarak taksam, hemen yanındaki 200mm fanın aldığı havayı kasa bileşenlerine ulaşmadan dışarı atacak diye saçma buluyorum. Yeşil renk havayı içe mi almalı, dışarı mı atmalı? (Kasa Aerocool Airhawk duo)

Egzoz olarak takmanız daha iyi olacaktır.
120mm
140mm

Isınan hava yükselir mantığıyla, yeşil olan yere egzoz olarak takmanız kasanın içerisindeki sıcak havanın daha da kısa süre içerisinde tahliye olmasını sağlayacaktır.

Artı -1 Eksi
Hocam, sıcak hava yükseleceği için egzoz fanı olmalı. Zaten tavsiye edilen de budur. Ön fanlar içeriye üfler, tepe ve egzoz fanları dışarıya atar.

Hava sirkülasyonunda mantık kasa içerisindeki sıcak havayı mümkün olabildiğince hızlı dışarı atmaktan geçiyor. Dolayısıyla o yeşil oklu bölümde egzoz olmalıdır. Eğer kasanın önü tamamen kapalı olsa bu sefer arka egzozu içeri hava alacak şekilde takar yine üst kısmı egzoz kullanırdın.

Eki Görüntüle 831522

Selam millet. Kasamın hava sirkülasyonu bu şekilde. Kırmızılar dışarı atılan havayı, maviler ise içe alınan havayı temsil etmekte. sorum şu: yeşil renk okun yeri boş. Oraya fanı kasanın içine hava alacak şekilde taksam akış bozulur mu? Yeşili, dışarı hava atan olarak taksam, hemen yanındaki 200mm fanın aldığı havayı kasa bileşenlerine ulaşmadan dışarı atacak diye saçma buluyorum. Yeşil renk havayı içe mi almalı, dışarı mı atmalı? (kasa Aerocool Airhawk Duo)

Benim de kafamda tam bu soru işareti var deneyimleme şansın oldu mu acaba? Corsair Spec Delta modeli kasayı kullanıyorum ön fanların iki fanı hava almayacak şekilde önü kapalı. Kasanın ön iki fanına elimi koyuyorum hava geçmiyor sanki CPU fana gelmiyor gibi hissediyorum açıkçası yeşili içeriye akacak şekilde ayarlamayı düşünüyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı