Kasa içerisindeki fan yönleri doğru mu?

Darbit3838

Kilopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Anakart
Msi z97 mpower ac
İşlemci
4770k
Arkadaşlar sistem topladım. Sivi sogutmam var radyatöru kasanın önüne dik şekilde koydum arkasınada kasadan gelme fanlari taktım ama sorun olur mu radyatör için? Radyatorun fanlari kasa içerisinde kasanın fanlarinida radyatorun arkasında problem var midir?

Not: Kablo yetişmediği için kablo o durumda uzatma alınca oda olacak inşallah 😀

Dosya Ekleri

• 20211228_192046.jpg
    20211228_192046.jpg
    153 KB · Görüntüleme: 49
  • 20211228_192053.jpg
    20211228_192053.jpg
    356,2 KB · Görüntüleme: 56
  • 20211228_192103.jpg
    20211228_192103.jpg
    264,4 KB · Görüntüleme: 46
  • IMG-20211228-WA0003.jpeg
    IMG-20211228-WA0003.jpeg
    281,9 KB · Görüntüleme: 56
İlk fotoğrafta sıvı soğutma biraz enteresan duruyor boru itibari ile, ön tarafa montajlamışsın sanırım sonra üste taşımışsın.

Radyatör fanları ilk fotoğrafta dışarı üflüyor gibi, ama sonra öne montajladığın fanlar da içeri alıyor gibi o havayı. Print'ten falan çizere gösterebilir misin? Kafam karıştı da.

Radyatör arada tost durumunda yanlış mı görüyorum? Kısmen doğru ama radyatör kasanın içine doğru olsa, önde ki 2 eski fanı sökseniz ve radyatörün orjinal fanları dış ortamdan kasa içine ve aynı zamanda radyatöre doğru hava üflese daha sağlıklı olmaz mı? Eski 2 grileşmiş fanı da tepede yer varsa tercihe bağlı egsoz olarak da kullanabilirsiniz.
Böyle olmamalı. Radyatörün durumuna bakar mısınız?

20211228_192103.jpg

Radyatör arada tost durumunda yanlış mı görüyorum? Kısmen doğru ama radyatör kasanın içine doğru olsa, önde ki 2 eski fanı sökseniz ve radyatörün orijinal fanları dış ortamdan kasa içine ve aynı zamanda radyatöre doğru hava üflese daha sağlıklı olmaz mı? Eski 2 grileşmiş fanı da tepede yer varsa tercihe bağlı egzoz olarak da kullanabilirsiniz.
Böyle olmamalı. Radyatörün durumuna bakar mısınız?

Eki Görüntüle 1254370

Hocam tepede yer yok.
Evet doğrular. Üst ve arka fan egzoz görevi görür, önceki fanlar ise içeriye hava almayı sağlar.

Ekleme: Arctic fanları ters çevirip takmalısın. Fanlar birbirine bakıyor.

Radyatöre tersini çevirip mi takacağım.
Radyatorun fanlari kasanın dışındaki kırmızılar yerine mi takmaliyim.

Dosya Ekleri

• 20211228_215624.jpg
    20211228_215624.jpg
    69,9 KB · Görüntüleme: 45
Son düzenleme:
Hocam tepede yer yok.

Tepeye takma işini unutun, iptal.
Şuan önde duran 2 kırmızı eski fanı sökün, atın bir kenara dursun. Radyatör bu şekilde sabit kalsın ama radyatörün iç tarafında ki 2 orjinal fanı söküp kırmızılar gibi takabiliyorsanız takın. Olmuyor delikler uyuşmuyorsa şu halde eski fanları sökün kullanmayın.

Fanlar odanızdan havayı çekip > kasa içerisine (radyatöre) üflesin. Radyatörde ki sıcak hava kasa içerisinde ki eksoz fanından tahliye olur.

Son düzenleme:
Hocam tepede yer yok.

Kasanın üstünde yer varsa üste tak ikisini egzoz işlevi görecek şekilde. Üstte yer yoksa radyatör fanlarını ters çevir yani gri fanlarla aynı yöne baksın.

Tepeye takma işini unutun, iptal.
Şu an önde duran 2 kırmızı eski fanı sökün, atın bir kenara dursun. Radyatör bu şekilde sabit kalsın ama radyatörün iç tarafında ki 2 orijinal fanı söküp kırmızılar gibi takabiliyorsanız takın. Olmuyor delikler uyuşmuyorsa şu halde eski fanları sökün kullanmayın.

Fanlar odanızdan havayı çekip > kasa içerisine (radyatöre) üflesin. Radyatörde ki sıcak hava kasa içerisinde ki egzoz fanından tahliye olur.

Anladim radyatoru tutan vidalar yüksek atıyor onlar değiyor hafiften oyuzden takma işini biraz sıkıntılı.

Hocam bir de öndeki fanlardan hafif ses çıkıyor. 4 tane elimde silikon vida vardi. 2 deligine taktım ikisi bos diğer fan içinde aynı şey geçerli iki delikleri boş oldugu için galiba ondan ses çıkıyor. Normal kasanin onudeki vida yerlerine vida ile takmak isteyince radyatoru delerim diye takmadım. Plastik fan vidaları nereden bulabilirim?

Son düzenleme:

Geri
Yukarı