Çözüldü Kasa içi detaylı temizlik nasıl yapılır?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Gigabyte GT 1030

Hectopat
Arkadaşlar merhabalar yaklaşık 8 ay önce Casper Pro N200 kodlu bir hazır kasa PC aldım. İçinde Intel i5 9400F kodlu işlemcim var. İşlemcim yükte 79 dereceleri görüyor. Termal macun değiştirmeyi düşünüyorum, aklımda Cooler Master jel macun var sıcalık kaç dereceye kadar düşer? NOT: Kasamın içi bayağı bir tozlu özellikle de işlemci fanı elektrikli süpürgenin içi gibi daha önce termal macun sürmedim.

Çözüm
1-Kasayı demonte edin full.
2-Kasaya banyo yaptırın. (kurutun sonra)
3-Çıkardığınız parçaları kurutma makinesiyle, çıkmayan yerleri bıçakla birleştirilmiş ıslak mendil ile silin
4-Her şeyi tekrar takın.
5-Çalıştır.
3-Çıkardığınız parçaları kurutma makinesiyle, çıkmayan yerleri bıçakla birleştirilmiş ıslak mendil ile silin
4-Her şeyi tekrar takın.
5-Çalıştır.

Çözüm
4-Her şeyi tekrar takın.
5-Çalıştır.
değerli vaktinizi ayırıp cevap verdiğiniz için teşekkür ederim

4-Her şeyi tekrar takın.
5-Çalıştır.
Kurutma makinesi önermem, parçalara zarar verme riski var.

Kurutma makinesi önermem, parçalara zarar verme riski var.
Hangi parçaya tam olarak? sıcak tarafıyla değilde soğuk kurutma makinesi hiç bir sorun çıkarmayacaktır. Tamam onlarda çocuğumuz gibi fakat abartmaya gerek yok. Bende başta korkardım.

Kompresör ile temizleyebilirsiniz. Ben soğuk modda saç kurutmasi ile kaba tozunu almistim. Pek elektronik kısımlara ellemeden suluboya fırçası ile fanin üstündeki tozları almıştım.
teşekkür ederim
79 derece normal, işlemciniz boost bile yapar. Kasanın tozlarını temizlemek için kompresör kullanabilirsiniz.
teşekkür ederim efendim

Hangi parçaya tam olarak? sıcak tarafıyla değilde soğuk kurutma makinesi hiç bir sorun çıkarmayacaktır. Tamam onlarda çocuğumuz gibi fakat abartmaya gerek yok. Bende başta korkardım.
Kullanıcı yakın tutarsa pinlere, anakarta zarar verebilir, uyarsanız iyi olurdu. Evet soğuk tarafıyla bir sorun çıkmayabilir.

Kullanıcı yakın tutarsa pinlere, anakarta zarar verebilir, uyarsanız iyi olurdu. Evet soğuk tarafıyla bir sorun çıkmayabilir.
Anakartı ilk defa duyuyorum fakat pinler doğru. Uyarmış olduk böylece.

Geri
Yukarı