Kasa içi fan önerisi

Sedatİvgen

Hectopat
Arkadaşlar ekran kartım çok ısındığından dolayı ekran kartının fanının hava çektiği yere bir tane kasa fani yerleştireceğim. Ekran kartını daha soğuk tutabilecegini düşünüyorum, büyük ihtimal de öyle olacak. Önerdiğiniz hızlı çalışan ledli falan fark etmez ucuz kasa fanı var mı?

Arkadaşlar ekran kartım çok ısındığından dolayı ekran kartının fanının hava çektiği yere bir tane kasa fani yerleştireceğim. Ekran kartını daha soğuk tutabilecegini düşünüyorum, büyük ihtimal de öyle olacak. Önerdiğiniz hızlı çalışan ledli falan fark etmez ucuz kasa fanı var mı?
Dostum öncelikle şu anda bahsettiğin şey o kadar basit olacak bir iş değil. Soğutmak için yapacağın eylem kartının daha da ısınmasına sebep olabilir. Ekran kartı üzerindeki fanlar alüminyum bloktaki sıcak havayı alıp dışarıya üfleme eğilimindedir. İşlemci soğutucularda bu prensip ile çalışır. Sen şimdi ekran kartı üzerine hava üfletip soğutmaya çalışırken kartı boğabilirsin. Daha farklı çözümler bulmaya çalış. Kasa içindeki hava akışını sağla. Bak kendi kasamdan örnek vereyim. Ucuz bir kasa olmasına rağmen önünde 3 tane hava almak için fan var. Arkasında ve üstüne sıcak havayı dışarıya atması için 2 tane fan yerleştirdim. Birisi sıvı soğutmanın radyatör fanı. Birde işte ekran kartının iki fanı var. Kasanın ortasında fan nasıl olur diye denemiştim. Önden gelen havayı ekran kartına yönlendirecek şekilde. Kart daha fazla ısındı. Ekran kartının bakımın yaptırdınız mı? Termal macunu değişimini yapmanız gerekir belli bir süreden sonra.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı