Kasa içi hava akışı nasıl olmalı?

murat1060

Decapat
Daha fazla  
Selam arkadaşlar. Kasaya extra fan taktım. Görüntüden ziyade render alıyorum bazen 30 dk sürüyor render. Sürekli tam yükte çalışıyor. Görsel ekledim. Fanlar hangi yöne bakmalı?

Dosya Ekleri

• Screenshot 2024-05-26 060128.png
    Screenshot 2024-05-26 060128.png
    1,4 MB · Görüntüleme: 44
Ön tarafta fan var mı hocam

PSU üstündeki fanı sökün o sıcak hava akışı sağlar yukarıya.

Üstteki 2 fan tahliye
Arkadaki 1 fan tahliye başka gerek yok.

Yan taraftaki içeri alacak.

Altta sadece harddisk lerin üzerinde olan fan kalabilir o da yandan gelen soğuk hava akışını yukarıya doğru iletir.
Ancak kasanızın hava akış alanı çok iyi olmadığı için az fayda sağlar. Yanındakini çıkarman gerekiyor.

Ön tarafta fan olup olmadığı önemli.

Son düzenleme:
Yandaki iki fanın adamakıllı iş görmesi için duvara çok yanaştırmayın. Aşağıdaki fanlarınızın bir tanesi PSU tarafından diğeri diskiniz tarafından bloklanmış durumda. Pek bir şey beklememek lazım onlardan.
Önde fanınız varsa önden ve yandan güzel serin hava çekilebilir. Yukardaki ve arkadaki fanınız da egzoz görevi görürse güzel bir hava akışı yakalarsınız.

Ön tarafta fan var mı hocam

PSU üstündeki fanı sökün o sıcak hava akışı sağlar yukarıya.

Üstteki 2 fan tahliye
Arkadaki 1 fan tahliye başka gerek yok.

Yan taraftaki içeri alacak.

Altta sadece harddisk lerin üzerinde olan fan kalabilir o da yandan gelen soğuk hava akışını yukarıya doğru iletir.
Ancak kasanızın hava akış alanı çok iyi olmadığı için az fayda sağlar. Yanındakini çıkarman gerekiyor.

Ön tarafta fan olup olmadığı önemli.
Ön taranta fan var. 3 tane

Ön taranta fan var. 3 tane
Çok iyi hocam. Onlar baya iş görür. Altta fan kalacaksa harddisk tarafındaki kalmalı ama kalmasada olur o sizin kararınız etkisi olur olmaz görmeden bilemeyiz

Ekran kartını kullanarak render alıyorum. Ekran kartının latındaki fanları ekran kartı fanıyla aynı yöne döndürsem iyi bir hava akımı olmaz mı? Bazen 30 dk sürüyor render.. Ekran kartı tam yükte çalışıyor.

tşkler

Ekran kartını kullanarak render alıyorum. Ekran kartının latındaki fanları ekran kartı fanıyla aynı yöne döndürsem iyi bir hava akımı olmaz mı? Bazen 30 dk sürüyor render.. Ekran kartı tam yükte çalışıyor.
Aynı yönde dönsün yada dönmesin hiç fark etmez sonuçta karta hava üfleyecekler. Üfleyeceği havanın soğuk hava olması ve havayı alabileceği alan lazım. Hava akımı için geniş alanı olması lazım o yüzden sadece kalacaksa harddisk tarafındaki fanın kalması iyi olur. Diğeri size fayda sağlamaz

Harddisk tarafında da alan yok ama öndeki ve yandaki fanlar hava akımı sağlar.

Yeni konular

Geri
Yukarı