Kasa içi kablolama nasıl olmalı?

tahayusuf23

Hectopat
Yer
Elazığ
Daha fazla  
Arkadaşlar ilk defa montaj yaptığım için bilgim yok cok detaylı video bulamadım kasam ile ilgili :)
Egzoz fanı SYS Fan'a taktığımı biliyorum ama kasanın önündeki fanı nereye takacagım? Anakartımda tek SYS fan pinleri var :)
Ayrıca ekteki diğer kabloları nereye takacağım :)
Vatan Bilgisayar'a götürsem yardımcı olurlar mı?

Dosya Ekleri

• IMG-20201106-WA0017.jpg
    IMG-20201106-WA0017.jpg
    129,5 KB · Görüntüleme: 107
  • IMG-20201106-WA0016.jpg
    IMG-20201106-WA0016.jpg
    100,9 KB · Görüntüleme: 87
  • IMG-20201106-WA0015.jpg
    IMG-20201106-WA0015.jpg
    100,9 KB · Görüntüleme: 75
  • IMG-20201106-WA0014.jpg
    IMG-20201106-WA0014.jpg
    113,1 KB · Görüntüleme: 78
  • IMG-20201106-WA0019.jpg
    IMG-20201106-WA0019.jpg
    115,2 KB · Görüntüleme: 58
  • IMG-20201106-WA0018.jpg
    IMG-20201106-WA0018.jpg
    85,7 KB · Görüntüleme: 65
Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam bu kasada ben de kurulum yaptım ancak zor da olsa anladım, burada anlattım. Bir fanı SYS_FAN'a takın 2 çıkış var bildiğiniz gibi, diğerini de ondan çıkan diğer kabloya takın, yani diğer fandan gelen 3 pinli kabloyu SYS_FAN'a taktığınız kablodan çıkan aşağıdaki resimde koyduğuma takacaksınız kalan kablolar zaten ışıklandırma için onla ilgili bu rehberim var. XPG Invader RGB - Technopat Sosyal

Dosya Ekleri

• Screenshot_34.jpg
    Screenshot_34.jpg
    8,2 KB · Görüntüleme: 48
Anakart modelin nedir? Her bilgisayarcı bağlantısını yapabilir.
B450M S2H hocam :)
Hocam bu kasada ben de kurulum yaptım ancak zor da olsa anladım, burada anlattım. Bir fanı SYS_FAN'a takın 2 çıkış var bildiğiniz gibi, diğerini de ondan çıkan diğer kabloya takın, yani diğer fandan gelen 3 pinli kabloyu SYS_FAN'a taktığınız kablodan çıkan aşağıdaki resimde koyduğuma takacaksınız kalan kablolar zaten ışıklandırma için onla ilgili bu rehberim var. XPG Invader RGB - Technopat Sosyal
Bakıyorum hocam :) Ön taraf için Rgb bağlantı var onları nasıl halledecem :) İşlemci fanı da Rgb :) Onu Led Cpu'a takıyorum

B450M S2H hocam :).

Bakıyorum hocam, ön taraf için Rgb bağlantı var onları nasıl halledeceğim? İşlemci fanı da Rgb. Onu Led Cpu'a takıyorum.
Ön taraf için RGB derken kasada ayrı olarak gelen kablolar var üst açma tuşlarının oradan, rehberimde onları anlattım işlemci fanı hakkında bilgim yok, bahsettiğiniz kabloların resmini atın isterseniz bir daha.

Ön taraf için RGB derken kasada ayrı olarak gelen kablolar var üst açma tuşlarının oradan, rehberimde onları anlattım işlemci fanı hakkında bilgim yok, bahsettiğiniz kabloların resmini atın isterseniz bir daha.

Hocam şimdi kasanın altından gelen kablo var birleştirilmiş alt tarafın RGB ışıklandırması için onu nereye takacağım + SATA güç girişi PSU'dan gelen kabloya mı takacağım :)

Hocam delikli yapıda 1 adet ışık kablosu var bildiğiniz gibi ancak çok fazla iğneli olan o delikli yapıdaki kabloya giren var ve sizde de şu anda birbirine bağlı bir erkek kablo ile bir dişi ancak fark ettiyseniz birbirine bağlı olan erkek ve dişi yapıdaki o kablolar aynı yerden geliyor, birbirinden ayırıp başka bir erkek kabloya takınız dişiyi.
Bu iki kablo birbirine takılacak. Bendeki sarı kırmızı siyah bir kablo ancak sizde farklı olabilir sata güç kablosu bulacaksınız güç kaynağınızdan gelen ona takacaksınız bu güç kaynağınızla bağlantılı olarak farklı renkte olabilir.

Screenshot_36.jpg

Bu kutucuğa aldığımı birbirinden ayırın ve fotoğrafta elinizde tuttuğunuzun kapağını açıp söktüğünüz delikli olanı ona takın, kasanın üzerindeki tuştan ışıkları kontrol edebilirsiniz bu şekilde.

Screenshot_37.jpg

Hocam delikli yapıda 1 adet ışık kablosu var bildiğiniz gibi ancak çok fazla iğneli olan o delikli yapıdaki kabloya giren var ve sizde de şu anda birbirine bağlı bir erkek kablo ile bir dişi ancak fark ettiyseniz birbirine bağlı olan erkek ve dişi yapıdaki o kablolar aynı yerden geliyor, birbirinden ayırıp başka bir erkek kabloya takınız dişiyi.
Bu iki kablo birbirine takılacak. Bendeki sarı kırmızı siyah bir kablo ancak sizde farklı olabilir SATA güç kablosu bulacaksınız güç kaynağınızdan gelen ona takacaksınız bu güç kaynağınızla bağlantılı olarak farklı renkte olabilir.

Eki Görüntüle 728035

Bu kutucuğa aldığımı birbirinden ayırın ve fotoğrafta elinizde tuttuğunuzun kapağını açıp söktüğünüz delikli olanı ona takın, kasanın üzerindeki tuştan ışıkları kontrol edebilirsiniz bu şekilde.

Eki Görüntüle 728039

Tamam hocam ben bir bakayım

Yeni konular

Geri
Yukarı