Kasa içi kablolama nasıl olmalıdır?

Soulan1s

Hectopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
RTX 2060 SUPER
RYZEN 5 3600
ASRock B450M HDV R4.0
Neo Forza(2x8) 16 GB 3200 MHz CL16 RAM
Sandisk SSD PLUS
Merhaba. Fotoğrafını attığım kasamda ön taraftan arka taraftaki kablolar gözüküyor. Bu açıklıklar öndeki kabloların arkaya atılması için. Bu görüntüyü nasıl kapatabilirim, yani siyah bir parça mı yaptırılmalı metal gibi?

Bir de 2.resimde benim ekran kartı güç kablosunu görüyorsunuz sarı-siyah renkte. Fakat diğer PC'lerde daha karizma, böyle boru gibi kablolar koyuyor millet, bu nasıl yapılır?

Dosya Ekleri

• 2D31E678-2D76-4927-A792-601658CF093B.jpeg
    2D31E678-2D76-4927-A792-601658CF093B.jpeg
    148,1 KB · Görüntüleme: 99
  • AF983EF5-1219-42BC-827E-A3775840AA8E.jpeg
    AF983EF5-1219-42BC-827E-A3775840AA8E.jpeg
    97,8 KB · Görüntüleme: 89
  • EC125856-3D6F-4D54-AC46-48F84B028292.jpeg
    EC125856-3D6F-4D54-AC46-48F84B028292.jpeg
    66,6 KB · Görüntüleme: 88
Son düzenleyen: Moderatör:
Fakat diğer PC'lerde daha karizma, böyle boru gibi kablolar koyuyor millet, bu nasıl yapılır?

Sleeve kablo veya full siyah kablolar kullanmanız lazım. PSU'nun modelinden modeline kablo yapıları değişkenlik gösterebiliyor, örneğin bazı markalar kabloları daha sağlam ve siyah yapıyor daha gösterişli vs.

Bu görüntüyü nasıl kapatabilirim, yani siyah bir parça mı yaptırılmalı metal gibi?

Kablolama kanallarında silikon bir kablo koruyucu olması lazım aynı zamanda gizleme görevi de görür. Ama genellikle kasa ile beraberinde gelen bir şey olduğu için harici olarak bulabilir misiniz bilmiyorum.

Merhaba. Fotoğrafını attığım kasamda ön taraftan arka taraftaki kablolar gözüküyor. Bu açıklıklar öndeki kabloların arkaya atılması için. Bu görüntüyü nasıl kapatabilirim, yani siyah bir parça mı yaptırılmalı metal gibi?

Bir de 2.resimde benim ekran kartı güç kablosunu görüyorsunuz sarı-siyah renkte. Fakat diğer PC'lerde daha karizma, böyle boru gibi kablolar koyuyor millet, bu nasıl yapılır?

3. resimdeki ekran kartı güç kablosunun dışında siyah boru gibi bir parçanın olmasının sebebi PSU'nun öyle üretilmesidir yani o borular sonradan yapılmamıştır direk PSU da vardır.

Arkadaşların dediği gibi. Siyah bir silikon oluyor o kabloların çıktığı yerde. O hem gizleme görevi görüyor hem de kabloların kesilmesini önlüyor. Sizin kasanızda bulunmuyor.

Benim kasamda da bulunmuyordu. Şu şekilde hallettim:
2PC18.jpg

Kabloların çıktığı yerlerin yanına çıkıntılı ufak demirler var. Kabloları oraya kablo cırtı ile sabitledim ve o boşluğun arkasından geçmemesini sağladım.

Siyah kablolar diye bahsettiğiniz şey PSU'nun kendi kabloları. O şekilde kaplamalı da olabiliyor benim resmimdeki gibi siyah flat kablo da olabiliyor. Sizinkinde yoksa ya siz kaplayacaksınız (Ne kadar iyi olur bilmem) ya da kablo seti almanız lazım.

Konuyla biraz alakasız olacak ama PSU markanız nedir?

Kasanızın arka tarafında kelepçeler, bakır kilitler için bölmeler bulunur ve düzen için faydalı olurlar. Buraları aktif olarak kullanmanız lazım. Özellikle dıştan bakıldığında gözükmemesi adına bir mesai harcayın. Tabii güç kaynağından gelen kablolar kozmetik anlamda hoş değilse yapabileceğiniz fazla bir şey yok. Keşke her kullanıcı modüler güç kaynağı alabilse ama bütçe belirleyici oluyor haliyle.

Geri
Yukarı