Kasa için fanlar nasıl olmalı?

Bayağı fark etmiş (!)
Biz 2-3 dereceye de razıyız hocam. Kaldı ki 7 fan sıcak havayı tahliye etse 3 fan temiz hava alsa mantıken düşünüldüğünde içerde hava kalmaması olacaktır.

Yani çok fark etmesede bir fark var yanlış kullanmak yerine doğru kullanmak daha mantıklı.
Her türlü bir fark olur hocam sadece ekran kartı olarak düşünme. Sıcak hava alttan yukarıya doğru hareket eder. Sizin alttan alacağınız temiz hava ile beraber sıcak sıvı soğutma fanlarınız ve egzoz fanınızdan tahliye olacaktır.

Biz 2-3 dereceye de razıyız hocam. Kaldı ki 7 fan sıcak havayı tahliye etse 3 fan temiz hava alsa mantıken düşünüldüğünde içerde hava kalmaması olacaktır.

Vallahi öyle hocam şimdi ben kasayı yeni aldım eskisi bayağı küçük bir kasaydı yanı cam önü cam ama ön camı açık şekilde 4 fanla kullanıyordum kasa içi bayağı ferahtı şimdi bu akvaryuma geçince o 2 3 derece fark bile daha iyi soğutandan daha kötü soğutana geçmek koyuyor.

Vallahi öyle hocam şimdi ben kasayı yeni aldım eskisi bayağı küçük bir kasaydı yanı cam önü cam ama ön camı açık şekilde 4 fanla kullanıyordum kasa içi bayağı ferahtı şimdi bu akvaryuma geçince o 2 3 derece fark bile daha iyi soğutandan daha kötü soğutana geçmek koyuyor.
Doğrudur hocam o baya kötü hissettiriyor. Ama büyük kasanın avantajı da içerde sıcak havanın sıkışıp kalmaması oluyor. Haliyle kasanın büyüklüğü kasayı soğutmayı da zorlaştırıyor. Ama sizin avantajınız 10 fanınız var. İçerdeki hava akışı iyi ayarlandıktan sonra güzel soğutur.

Doğrudur hocam o bayağı kötü hissettiriyor. Ama büyük kasanın avantajı da içerde sıcak havanın sıkışıp kalmaması oluyor. Haliyle kasanın büyüklüğü kasayı soğutmayı da zorlaştırıyor. Ama sizin avantajınız 10 fanınız var. İçerdeki hava akışı iyi ayarlandıktan sonra güzel soğutur.

Bir de hocam akvaryum olduğundan cam kasa biraz sıkıntı oluyor sıacklıktan dolayı ama sıvı soğutma vs alınca mecbur ferah bir kasaya geçmek istedim şu an kasa içi o kadar rahatki anlatamam temizlik yaparken falan da bayağı kolaylık sağlıyor kabloma için zaten bayağı yer var.

Bir de hocam akvaryum olduğundan cam kasa biraz sıkıntı oluyor sıacklıktan dolayı ama sıvı soğutma vs alınca mecbur ferah bir kasaya geçmek istedim şu an kasa içi o kadar rahatki anlatamam temizlik yaparken falan da bayağı kolaylık sağlıyor kabloma için zaten bayağı yer var.
Aynısı bende de oldu hocam önceki kasam da herşey sıfıra sıfırdı. Daha büyük kasaya geçtim senin ki kadar büyük değil ama. bende şuanda 3 ön 1 adet de ekran kartının altında ki fan havayı içeri alıyor. 1 üst ve 1 de arka egzoz fanı da havayı tahliye ediyor. Ayrıyeten CPU'da kule tipi çift fanlı hava soğutma var. Ekran kartı da 3 fanlı. Şuan çok ferahladı kasa.

Yeni konular

Geri
Yukarı