Kasa İçin Hava Akımı Önerisi

umemiyaryu

Hectopat
Daha fazla  
1543948555004.png

Kasam bu şekilde önüne ve üste 2 adet fan koyulabilmekte fakat şu an için önde 1 adet (fan) ve üstte bir adet (egzoz) olmak üzere sistemim de 2 adet egzoz fan bulunmaktadır sizce önde ve üstte bulunan 1'er adet boş slotlara fan koysam bir faydası olur mu?

Bir şey daha sormak istiyorum üstte bulunan egzoz fanını resimde de görmüş olduğunuz kapak kapatmaktadır bunun bir zararı olur mu kapağı açarsam daha mı faydalı olur ?

Son düzenleyen: Moderatör:
Yani tabi ki faydası olur hava sirkülasyonunun eşit olması demek daha verimli hava sirkülasyonu demek işte eşit tutmayı deneyin. Kapağı açmanıza gerek yok yaz ayında değiliz ve kapağı açarsan ayda bir kasa temizleyeceksin.

RGB fan istersen Aigo'nun fanlarının fiyat/performans ürünleri olduğunu biliyorum.Ben arkadaşımdan Nzxt fn v2 fanları beleşe aldım. onları kullanıcağım. Fan bütceniz ne kadar?
Sistemime ek ssd ve cpu soğutucusu almayı planladığım için açıkçası çok fazla bir bütçe ayırmak istemiyorum

Tavsiyem iki fanı da kasanın ön tarafına, havayı içeri alacak şekilde takman. Bu şekilde pozitif hava basıncı elde etmiş olursun.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı