Kasa için pleksi glass mı, normal cam mı?

UmkuT

Kilopat
Daha fazla  
Meslek
Bilgisayar Programcılığı | Muhasebe | Lojistik
Arkadaşlar Thermaltetake markalı Versa C22 RGB modelli kasam var. Nanokatalog.com'dan almıştım. Camı çatladı (Sanırsam o da pleksi glass) aldığım yer biz getiremiyoruz diyor ben de kendim gidip kestireceğim bir yerde. Temperli camlar pahalıdır diye düşünüyorum o yüzden 2 şık arasında kaldım. Benim için önemli olan içerideki sıcaklığı koruması. Hangisi tercih etmeliyim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Tempered Glass çok zahmetli. Sürekli toz tutar. Sürekli temizlemen gerekir. Ben şu an P7C1 yerine keşke Clear 400C alsaydım diyorum.
Thermaltake'yi arayıp durumu anlatıp aynı camdan sipariş etme ihtimaliniz var. Arayıp sorun.
Normal cam sıkıntılı bir malzeme, birden genleşir patlar, ani ısı değişiminde çatlar falan. Türkiye'de servisi elbet vardır, onlara sorun birde.

Türkiyedeki yetkili yerini aradım. Burada satışı olmadığından getiremiyoruz diyor. Camın öyle kolay patlayacağını sanmıyorum. Sadece kırılırsa çok sıkıntı.

Pleksi glass kullanabilirsin. Hem dayanıklı hem şık hem de farklı renk seçenekleri de mevcut. Malzeme uygun alet edevat ile şekil de alıyor. Ayrıca üzerine lazer ile istediğini yaptırabiliyorsun. Kendi kasamın yan kapağın da ve ön tarafın da Pleksi glass kullandım.

mol6j8.jpg

DDX2Vo.jpg

EDl8nz.jpg

Y6Pk22.jpg

8znZ0n.jpg

Arkadaşlar Thermaltetake markalı Versa C22 RGB modelli kasam var. Nanokatalog.com'dan almıştım. Camı çatladı (Sanırsam o da pleksi glass) aldığım yer biz getiremiyoruz diyor ben de kendim gidip kestireceğim bir yerde. Temperli camlar pahalıdır diye düşünüyorum o yüzden 2 şık arasında kaldım. Benim için önemli olan içerideki sıcaklığı koruması. Hangisi tercih etmeliyim?
Pleksi glass çok daha mantıklı bence. Hem camdan daha güvenli hem de taşınma konusunda daha rahat davranabilirsiniz kırılırsa bi kesme felan durumu olmaz ağırlık konusunda da çok fazla olmasa da fark eder. Cam daha ağır bi malzeme nihayetinde.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı