Kasa içinden gelen sesin kaynağı ne olabilir?

celejziuk

Hectopat
Makaleler
1
Yer
Konya
RAM
Corsair Vengeance LPX 3000 MHz CL16 (2x8)
SSD veya HDD modeli
Gigabyte 240 GB SSD - 1 TB WD HDD
Ekran kartı
MSI GTX1650 Super Ventus XS OC
Anakart
MSI B450M-A PRO Max
İşlemci
Ryzen 5 3600
Yaklaşık 3 gündür Windows 11'den kaynaklı olduğunu düşündüğüm sorunla alakalı bazı gelişmeler yaşıyorum. Önceleri başlat menüsündeki sistem komutlarının çalışmadığını fark ettim, sonrasında ön yükleme ekranını hiç görmeden açılan bilgisayarın ön yükleme ekranında çok uzun süre beklettiğini gördüm. Gündüz işte olduğum için bilgisayarı akşam kullanıyorum ve bilgisayar 10 saat gibi bir süre kapalı kaldıktan sonra açtığımda direk açılıyor ancak yeniden başlatırsam bahsettiğim ön yükleme ekranında takılıp kalıyor. Dün yine sorunu devam ediyor mu diye yeniden başlattım, uzun uğraşlarım sonucu Windows açıldığında kasa içinde aşağıdaki yüklediğim videodaki sesi duydum. Bilgisayarı normal kullanmaya devam ederken yedek olarak kullandığım HDD'nin yerel disk (D: ) yanıt vermiyor hatasıyla karşılaştım. Explorer.exe çöküyor ve Görev Yöneticisi'nden yeniden başlat komutu tepki vermiyor. Ses sorunu ile ilk defa karşılaştım bu arada ve bilgisayarı tekrar başlattığımda ses de kesildi HDD'den hata da almadım. HDD'ye Defender'dan virüs taraması yaptım temiz çıktı. Kasaya herhangi bir darbe olmadı. Windows yüklü olan SSD'de herhangi bir sorun yok testlerini yaptım ancak HDD'nin testi uzun süreceği için bu akşam onu bu akşam yapacağım. Son çare olarak Windows 11 hataları nedeniyle 10'a geri döneceğim. Ses yüksek ihtimalle HDD'den geliyor ancak size bir danışmak istedim.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı