Kasa kapağı açık mı durmalı yoksa kapalı mı?

Kasanın kapağı açılırsa sıcaklık biraz olsun düşer lakin daha hızlı tozlanır kasanız. Ortalama olarak CPU ve GPU sıcaklığını belirtir misiniz?

Ayrıca kasayı yerden yüksek bir yere koyun mümkünse.

Sıcaklık açısından kasanın yere yakın olması gerekmiyor mu? Ne kadar aşağıdaysa o kadar soğuk olmaz mı?

Herkese selam arkadaşlar. Benim size bir sorum olacak. Benim kasam soğutmaya biraz elverişli değil yani kapalı bir kasa sadece fan çıkışında bir delik var büyük bir de altta küçük bir dikdörtgen kutucuk var. Sizce açık daha mı iyi olur yoksa kapalı mı bunca zamandır kapalı kullandım ama açık kullanmayı düşünüyorum sizce ne yapmalıyım?
Açık olarak kullanıyorum. 5 derece fark ediyor bende. Ayrıca nedense daha az ses geliyor. Sanki kapak kapalıyken türbülans oluyor gibi🙃. Çok tozlanıyor ancak. Buna dikkat et. Kısa sürede dolar 20 lira olmadan önce iyi soğutmalı bir kasa almaya çalış.

Sıcaklık açısından kasanın yere yakın olması gerekmiyor mu? Ne kadar aşağıdaysa o kadar soğuk olmaz mı?
Olay o değil kardeşim ya😂. Mesele kasanın sağının,solunun, altının, üstünün kapalı olmaması ve rahat hava alması için yukarı koymak. Yoksa tabi ki odada alt taraf daha serin olur.

Kasanın hava akışı iyiyse, kapağı açmak bu sirkülasyonu bozar. Önden ve alttan, arkaya ve yukarıya doğru olan hava akışı bozulursa sıcaklıklarda artış gözlemlenebilir. Ancak hava akışı kötüyse, yetersizce sıcaklık anlamında olumlu bir etkisi olabilir.

Ayrıca kasa kapağı açık olursa, kasa daha hızlı tozlanır.

Alakası olduğunu düşünmüyorum, toz dediğin bilemedin 5 gram bir şey, ne kadar etkileyebilir ki? Çok boş bir teori bence.
Başıma geldiği için ben öyle diyorum benim kasalı bilgisayarımın yan kapağı aldığımdan beri açıktı zamanla işlemcinin fan hızı azaldı ve işlemcim daha fazla ısınıyodu kapağı 2 sene felan açıktı

Yeni konular

Geri
Yukarı