Kasa kapağını fan takmak için delmek

cante12

Kilopat
Makaleler
1
Yer
İzmir
Daha fazla  
Merhaba bundan birkaç gün önce kasam ile ilgili bir konu açmıştım. Kasaya mod yapacağım ile ilgili. Bugün elime bir matkap geçti ince uçlu 20-25 TL'lik bir şey okulda elektronikte bakır plaketi delerken kullanıyorduk. Şimdi ben bu matkap ile kasanın yan penceresini delebilir miyim? Sizce fan takmak için bir sıkıntı çıkarır mı ?

Son düzenleyen: Moderatör:
Delebilirsiniz ama önce başka bir metalde ( kasa benzeri ) deneme yapmanızı tavsiye ederim. Yan kapağı delerken de dıştan içe doğru deliniz. Ayrıca kapağın altına tahta gibi bir parça koyun delerken. Belki kapağın iç tarafında ufak çapaklar olur. İnce bir zımpara ile de onları temizleyebilirsiniz kapağa fazla zarar vermeden. Sonucu paylaşırsınız artık :)

Delebilirsiniz ama önce başka bir metalde ( kasa benzeri ) deneme yapmanızı tavsiye ederim. Yan kapağı delerken de dıştan içe doğru deliniz. Ayrıca kapağın altına tahta gibi bir parça koyun delerken. Belki kapağın iç tarafında ufak çapaklar olur. İnce bir zımpara ile de onları temizleyebilirsiniz kapağa fazla zarar vermeden. Sonucu paylaşırsınız artık :)
Katılıyorum. Fakat ben öyle de yapınca olmuyor. :D

Ben altını ve üstünü delmiştim hava akışı olsun diye. :D
Yukarıya fan takmıştım o yüzden köşedeki delikleri biraz kanırttım yamuk duruyor biraz.
Sonradan da pek estetik durmadığına kanaat getirdim ama kaldı öyle.
İlerde kasayı modlarken ayar çekeceğim.

Yan kapaklar biraz daha kalındır yalnız. @Ekrem Alkan ın dediği gibi altına tahta falan koy. Çapaklar ince zımparayla çıkmayabilir. Ben düz tornavida ve tornavidaya benzer bir zımpara ile temizledim. ;)

Not: Fanı da sonradan söktüm ses yapıyor diye.

20170420_215537_3.jpg

20170420_215604_3.jpg

Şimdi dostlar ben bu ledleri yerleştiricem de bende ki ledler tek çipli yani bikaç kere yaktım şöyle bir ısınıyor baya. Sürekli yanık duracağını düşünürsek kasada bir sıkıntı çıkarır mı ?

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı