Kasa modifikasyonu

Beratbozkurt

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar. Bugün Afrika kadar sıkıntılı bütçem ile topladığım bilgisayarım hakkında bir paylaşım yapmak istedim. Arkadaşlar bütçem malum çok sıkıntılı, beklentim yüksekti. Cüzdan.exe çalışmayı durdurmuştu. Ben de bilgisayarı bir şekilde topladım tabii bir iki parçayı yaza erteledim. Bu süreçte uzun araştırma sonucu Ryzen 5 1600 12nm ve 8 GB RAM'li bir PC topladım. Ekran kartı olarak şimdilik arkadaşımdan 150 liraya aldığım emektar MSI R7 240'ı kullanacağım. (Malum virus yüzünden RAM ve ekran kartini teslim alamadim) her koşulda bütçeden kıstım. Örneğin dış kasamı 20 TL'ye aldığım bir kasa ile modifiye ederek yaptım. Gerçi içinden çıkan parçaları yani 40GB Samsung harddiski Letgo'dan 15 liraya satınca kasa 5 litaya geldi. Yan kapağını keserek cam yaptım ve kapak kapanmadı. Ben de lastiklerle tutturdum. Belki başkalarına ilham olur diye attım. Aileme söylesem alabilirdim daha iyisini. Ama nedense söylemek istemedim. Bugün kurban bayramından beri olan birikim telaşı son buldu. Artık rahatlamıştım. PC'nin resmini kameram bozuk olduğundan ön kamera ile çekebildigim kadar çektim. Şu anda kendimi İstanbul'u alan Fatih Sultan Mehmed Han gibi hissediyorum:) Herkese ilham olması dileği ile. Oda biraz dağınık, kusura bakmayın.

1585251918585324976812228198364.jpg

15852520499892319532634717622868.jpg

15852520803115118547019542089897.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Hayırlı olsun. En kısa sürede, Sharkoon SHP650V2, Sharkoon TG4, GTX 1660 Super, 240 GB SSD güncellemesini bekliyoruz.
O güç kaynağını ve o kasayı istiyorum zaten. Ama o güç kaynağını sorduğumda önermemişlerdi. Halbuki güzel slim ve siyah kabloları vardı. Ayrıca Alman malıydı. o yüzden 209 tl ye bu 450W 80 plus silver güç kaynağını aldım. FSP marka. Inşallah sıkıntı olmaz güncelleyince ama büyük ihtimal değiştiririm.

O güç kaynağını ve o kasayı istiyorum zaten. Ama o güç kaynağını sorduğumda önermemişlerdi. Halbuki güzel slim ve siyah kabloları vardı. Ayrıca Alman malıydı. o yüzden 209 tl ye bu 450W 80 plus silver güç kaynağını aldım. FSP marka. Inşallah sıkıntı olmaz güncelleyince ama büyük ihtimal değiştiririm.
Gayet güzel bir PSU ama aldığınız da sizi üzmez tabi. Kasayı alacağınız zaman daha F/P bir model de alabilirsiniz. Seve seve öneririm, yeter ki konu açın. Ayrıca o işlemciye en az 1660 Super al bütçen olursa RX 570 falan alma. Eğer bütçen ona yeterse ikinci el RX 570 alabilirsin. Tekrardan hayırlı olsun.

Gayet güzel bir PSU ama aldığınız da sizi üzmez tabi. Kasayı alacağınız zaman daha F/P bir model de alabilirsiniz. Seve seve öneririm, yeter ki konu açın. Ayrıca o işlemciye en az 1660 Super al bütçen olursa RX 570 falan alma. Eğer bütçen ona yeterse ikinci el RX 570 alabilirsin. Tekrardan hayırlı olsun.
Çok teşekürler. Ben de 1650 veya 1660 düşünüyordum. MSI marka (Şu yeni olan "twin frozr 7"leri düşünüyordum.) Bilgisayar zevklerimiz aynı :) ayrıca PSU tüneli olmayan kasalar daha hoş bence tabii bu PSU'nun kablo rengine bağlı.

1660 alırsan normal ya da Ti alma Super al. Fiyat performans. Aynı şey 1650 için de geçerli. 1650 Super al. Örneğin: Galax GeForce GTX1660 Super (1-Click OC) 6GB 192Bit GTX 1660 Super GDDR6 Ekran Kartı (GLX-60SRL7DSY91S) - Ekran Kartı - Bilgisayar Bileşenleri | Teknobiyotik Kasa konusunda onun bunun rengine girme. PSU seni alakadar edeceğini düşünmüyorum. Eğer o kadar tasarım istiyorsan 1000 TL aşan PSU modelleri var. Yani hayallerin suya düşüyor.
Yok ya bi PSU'ya 1000 TL vermem :) bende çare tükenmez:) boyarım kabloları:)

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı