Kasa montajı nasıl olmuş?

ilkaydmr

Centipat
Daha fazla  
Herkese selam arkadaşlar.
Lian Li lancool 3 kasa ve Arctic Liquid Freezer 2 420mm sıvı soğutma aldım. Kasanın üst kısmına radyatörü sığdıramadığım için mecburen kasanın önüne hortumları yukarı gelecek şekilde montajladım. Hava akışı ise dışarıdan içeri olacak şekilde. Kasanın üst kısmına 2 arka kısmına da 1 adet olacak şekilde egzoz fanı yerleştirdim. Son olarak kasanın altına dışarıdan içeri hava alacak şekilde bir fan yerleştirdim. Görseli de ekliyorum.

Sizce bu kurulum sağlıklı olmuş mudur? Bir sorun olur mu? Stress testi sırasında birçok kez su sesi geldi. Radyatörü dikey koyduğumuz zaman hortumlar üst kısımda kalmalı değil mi?

LANCOOL3_4.jpg (Fotoğraftaki beyaz çizgi sıvı soğutucu hortumu.)

Radyatör yukarı konumlanmıyor mu?

Radyatör üstte fanlar altta olacak şekilde kasanın üst kısmına havayı dışarı atacak biçimde bağlayın. Ön tarafa da 3x120 ya da 3x140 fanı içeri hava alacak şekilde takın.

Son düzenleme:
Herkese selam arkadaşlar.
Lian Li lancool 3 kasa ve Arctic Liquid Freezer 2 420mm sıvı soğutma aldım. Kasanın üst kısmına radyatörü sığdıramadığım için mecburen kasanın önüne hortumları yukarı gelecek şekilde montajladım. Hava akışı ise dışarıdan içeri olacak şekilde. Kasanın üst kısmına 2 arka kısmına da 1 adet olacak şekilde egzoz fanı yerleştirdim. Son olarak kasanın altına dışarıdan içeri hava alacak şekilde bir fan yerleştirdim. Görseli de ekliyorum.

Sizce bu kurulum sağlıklı olmuş mudur? Bir sorun olur mu? Stress testi sırasında birçok kez su sesi geldi. Radyatörü dikey koyduğumuz zaman hortumlar üst kısımda kalmalı değil mi?

Eki Görüntüle 2153382 (Fotoğraftaki beyaz çizgi sıvı soğutucu hortumu.)
Radyatörün üste sığması lazım 420mm desteği var.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

37.30'dan itibaren izle. Belki yardımcı olur.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Ya da direkt bunu izle.

Radyatör yukarı konumlanmıyor mu?

Radyatör üstte fanlar altta olacak şekilde kasanın üst kısmına havayı dışarı atacak biçimde bağlayın. Ön tarafa da 3x120 ya da 3x140 fanı içeri hava alacak şekilde takın.

Radyatörün üste sığması lazım 420mm desteği var.

37.30'dan itibaren izle. Belki yardımcı olur.

Ya da direkt bunu izle.

Kasanın desteği var fakat benim anakart ve RAM'in desteği yok :(
Radyatörü yukarı konumlandırdığım zaman hem anakartın hem de RAM'in soğutma bloğuna çarpıyor. O yüzden bağlayamadım. Yoksa ben de ürünleri alırken kasanın desteklediğini biliyordum.

Arctic 420'yi uste sorunsuz kurdum diyen bir kişi bulamadim henüz, daha yeni yeni çıkıyor sanırım kasalar.

Arctic 420'yi uste sorunsuz kurdum diyen bir kişi bulamadim henüz, daha yeni yeni çıkıyor sanırım kasalar.

Bir arkadaş var. Aynı kasaya aynı soğutucuyu kurmuş. Ama işte o radyatör normalden daha kalın olunca böyle tatsızlıklar yaşanıyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı