Kasa montajı nasıl yapılır?

MaskeliÇilek

Hectopat
Arkadaşlar Dark Guardian kasa aldım ama daha önce hiç montaj yapmadım. Eski kasadakileri çıkarırken nelere dikkat etmem lazım (statik elektrik vs.), destek almam gerekir mi yoksa basit bir işlem mi? Takmaya hangi parçalardan başlamalıyım? Yardımlarınızı bekliyorum.

Son düzenleme:
Technopat Youtube kanalında sistem toplama rehberleri bulunmakta. Zaten kasa değiştirme işlemi bir nevi sistemi sıfırdan kurmaya benziyor. Videodakileri uygularsanız sorunsuz biçimde montajı tamamlarsınız.

Arkadaşlar Dark Guardian kasa aldım ama daha önce hiç montaj yapmadım. Eski kasadakileri çıkarırken nelere dikkat etmem lazım (statik elektrik vs.), destek almam gerekir mi yoksa basit bir işlem mi? Takmaya hangi parçalardan başlamalıyım? Yardımlarınızı bekliyorum.
Youtube'da sistem toplama hakkında bir sürü video bulunmakta. Technopat youtube kanalının videoları daha detaylı. Onları izlemenizi tavsiye ederim. Eğer anlamadığınız, bilmediğiniz bir kısım olursa burada sorabilirsiniz. :)

YouTubede bir sürü videosu var ancak sana tavsiyem bilgisayarcıya vermendir. 0 risk.

PSU'u kapatıp (tercihen fişten çekip kasayı düz bir zemine yatırmanız kolaylık sağlayacaktır. Eski kasanızdan;

1- Ekran kartından PSU güç kablolarını sökün.
2- Ekran kartı kasaya vidalıdır. O vidaları sökün ve ekran kartı boşa çıktıktan sonra PCIe slotundaki çentiğine basıp ekran kartını kasadan çıkarıp kenara koyun. Tüm PSU güç kablolarını anakarttan sökün.
3- İşlemci soğutucunuz, anakartın montaj vidalarını sökmek için ve diğer kasaya montajlamak için sorun değilse direk anakartı söküm işlemine başlayın.
4- Anakartı söktükten sonra yeni kasanıza montaj işlemine başlayın.
5- Eski kasanızdaki PSU'u yeni kasanıza monte edin ve güç bağlantısı yapacağınız yerler için yeni kasanızın uygun yerlerinden PSU kablolarını geçirin.
6- Yeni kasanıza ekran kartını takın, kasaya vida ile sabitleyin.
7- Eski kasanızdan sökerken ve yenisine takarken işlemci soğutucusunu çıkarmadıysanız devam.
8- PSU'dan gelen kablolar ile gerekli güç bağlantılarını yapın.

Kabaca bu şekilde. Gerekli soket ve pin bağlantılarına vs. girmedim. Onları fotoğraf veya video şeklinde bilgi edinerek öğrenebilirsiniz. Yeni kasanızın kasa bağlantılarını tekrar yapmayı unutmayın. İnanın sanılandan basit bir işlemdir. Kolay gelsin.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı