Parça Montajı nasıl yapılır?

ughilus

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba işlemci anakart ve ekran kartı aldım fakat montajı nasıl yapacağımı bilmiyorum. Vatan Bilgisayar'a gitsem yaparlar mı?

Technopat'ın sistem toplama videolarını izleyebilirsiniz. Bana sorarsanız Vatan Bilgisayar'dan almadıysanız yapmazlar. Siz yapar mıydınız?

Sıfırdan montaj yapacaksan önce anakart yükseltme vidalarını kasaya montajla daha sonra anakartı o vidalara anakartın üstündeki delikler denk gelecek şekilde oturt. Ancak bu işlemi yapmadan önce anakart arka braketi takmayı unutma. İşlemci soketini aç elindeki işlemciyi anakart üzerindeki üçgen ve işlemcinin üzerindeki üçgen denk gelecek şekilde takıp soketi kilitle. Ekran kartı için de Kasanda kaç slot kaplıyorsa o kadar slotu aç. Daha sonra anakart üzerindeki PCI-E slotunun kilidini açıp ekran kartını oturt. Klips kapandığında oturmuş demektir. Daha sonra ekran kartı güç kablosunu bağla ve vidala. İşlemci soğutucunu da montajla bitti gitti.

Eğer denersem ilk defa olacak benim için bir parçaya zarar veririm diye endişeliyim. Bu işi yaptırmanın başka bir yolu var mı? En kötü yine kendim yapmayı deneyeceğim galiba.

Eğer denersem ilk defa olacak benim için bir parçaya zarar veririm diye endişeliyim başka bir yöntemi bu işi yaptırmanın en kötü yine kendim yapmayı deneyeceğim galiba.
Bence video izleyip rahatlıkla yapabilirsin. Technopat sistem toplama videoları çok detaylı. Onları izlemeni öneririm.

Yeni konular

Geri
Yukarı