Kasa montajı nasıl yapılmalı?

Çok zor değil zaten korkmayın. YouTube'da bunun için tonlarca video var. Aç birini izle. Technopat'ında var eğer bakmak istersen.
İşlemciyi takarken dikkat et. Bir hata pinleri yamultur. RAM, en kolay takılan parçadır. Aman aman bir iş değil zaten bilgisayar toplamak. Daha önce epey kez topladım. Korkulacak bir yanı yok.

Hocam deneyeceğim. İnşallah hiçbir sorun çıkmaz.

Çıkmaz. Bununla ilgili sayısız video var, otur adım adım anlayarak yap. Ben de ilk montajımı video yardımlarıyla yapmıştım tabii ilk başta mükemmel kablo düzeni yapamıyorsun ve ufaktan ter attırıyor ama uzun vadede değiyor. Hem öğrenmiş oluyorsun, hem korkuyu yeniyorsun hem de montaj, temizlik, macun değişimi vb. durumlarda bilgisayarcılar tarafından öpülmemiş oluyorsun. Yıldız tornavida tek ihtiyacın olan alet.

Çıkmaz. Bununla ilgili sayısız video var, otur adım adım anlayarak yap. Ben de ilk montajımı video yardımlarıyla yapmıştım tabii ilk başta mükemmel kablo düzeni yapamıyorsun ve ufaktan ter attırıyor ama uzun vadede değiyor. Hem öğrenmiş oluyorsun, hem korkuyu yeniyorsun hem de montaj, temizlik, macun değişimi vb. durumlarda bilgisayarcılar tarafından öpülmemiş oluyorsun. Yıldız tornavida tek ihtiyacın olan alet.
En uygun video hangisdir? Eski bir kasaya montaj edeceğim.

B450m s2h
Ryzen 5 1600 af
Xfx rx550 2gb
Adata d30 3200 MHz 8gb ram
120 GB SSd
Aerocool 400w psu

Bir de eski konu açmıştım kasam orda duruyor. Bakabilir misiniz?

Kasanın modeli çok önemli değil SSD yuvasının yeri hariç. Onu takacak bir yer ayarla kasada yeterli. Onun dışında senin donanıma yakın şu videoyu buldum. Hızlıca bir göz attım yardımcı olabilecek bir video gibi geldi.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Kasanın modeli çok önemli değil SSD yuvasının yeri hariç. Onu takacak bir yer ayarla kasada yeterli. Onun dışında senin donanıma yakın şu videoyu buldum. Hızlıca bir göz attım yardımcı olabilecek bir video gibi geldi.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Teşekkürler

Yuuh sistem montaj için 100-150 TL mi siz ciddi misiniz?
Hocam boşverin yaparsınız kendinize güvenin biraz o paraya gidin kule tipli işlemci fanı alın daha iyi.

Yuuh sistem montaj için 100-150 TL mi siz ciddi misiniz?
Hocam boşverin yaparsınız kendinize güvenin biraz o paraya gidin kule tipli işlemci fanı alın daha iyi.
Haklısınız bu işten anlamayan arkadaşlara anlattım benimle dalga geçtiler daha çok istemeleri lazımdı vs. Diye sinirim bozuldu
Toplayacağınız sistem AMD ise çok kolay fan montajı yapabilirsiniz.
Bu video çok detaylı.
@Ynka Hocam 13.30'da yükseltici vida diyor. O bende yok dediği gibi şase yapıp sorun çıkarır mı?

Son düzenleme:

Geri
Yukarı