Kasa Nasıl Yükseltilir?

Görüntü paylaşabilir misin? Kasa modeli nedir?
Kasa bu. Sistemi alırken bütçem biraz kısıtlı olduğu için düşük fiyatlı bir kasa tercih etmiştim. Bu yüzden ısı akışı için sadece 4 delik var. ( 2 altta 2 yanda.) O yüzden biraz daha yüksekte durursa daha rahat hava alır diye düşünüyorum.
Screenshot_20181030-213545-540x960.jpeg

Bu sadece kasanın yüksekte durması için. Ben hava akışını iyileştirmek için bakıyorum.

Şekil olarak şu tarz bir taşıyıcı stand olması lazım. Alt bölümü boş olan. Ama alternatif bir şey bulamadım.

Kasanın kendi ayaklarını söküp, yerine marangozdan uygun yükseklikte ahşap ayak yaptırabilirsin.

Veya ayakları kalsın diyorsan kendin bir şey tasarlayıp yine kendin veya marangoza bir stand yaptırabilirsin.

Uygun ölçüde önden ve arkadan(alt) iki tahta da işini görebilir.

İlk önce kasanın altına, önden ve arkadan destekleyecek şekilde birkaç santim yükseklikte sabit ojeler(birkaç kalın kitap gibi) koyarak hava akışını kontrol et. Baktın işe yarıyor, o zaman işe girişirsin.

Bir de kasanın arkasını duvara çok yaklaştırma, içerideki sıcak havayı düzgün atamayabilir.

Şekil olarak şu tarz bir taşıyıcı stand olması lazım. Alt bölümü boş olan. Ama alternatif bir şey bulamadım.

Kasanın kendi ayaklarını söküp, yerine marangozdan uygun yükseklikte ahşap ayak yaptırabilirsin.

Veya ayakları kalsın diyorsan kendin bir şey tasarlayıp yine kendin veya marangoza bir stand yaptırabilirsin.

Uygun ölçüde önden ve arkadan(alt) iki tahta da işini görebilir.

İlk önce kasanın altına, önden ve arkadan destekleyecek şekilde birkaç santim yükseklikte sabit ojeler(birkaç kalın kitap gibi) koyarak hava akışını kontrol et. Baktın işe yarıyor, o zaman işe girişirsin.

Bir de kasanın arkasını duvara çok yaklaştırma, içerideki sıcak havayı düzgün atamayabilir.
Duvarla arasında 15-20 cm var. Ayrıca denedim. Ayakları yükseltmek yaklaşık 3-4 derece düşürüyor sıcaklığı. Yumurta kabından bir şey yapmayı deneyeceğim. Olmadı marangoza yaptırırım bir şeyler.

Fazla karmaşık düşünmeye gerek yok. 5 santim çapında, 3-4 santim yüksekliğinde 4 tane silindir tahta kestirin. Çöp tahtalardan bile çıkar o malzeme, herhangi bir marangoz yapar. Kasanın dört ayağının altına koyun, bu kadar.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı