Kasa nereye koyulmalı?

elmalıturta

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba masaüstü bir PC im var ben bunu genelde masamın yanında yerde kullanıyorum masamın tam altında değil masanın yanında yerde biraz araştırdım masanın üstünde kullanılması tavsiye ediliyor sanırım. Arada ne kadar fark olur? Kasaya herhangi bir zararı olabilir mi? Masamın üstünde yer yok ve olsa bile RGB'li olduğu için ders çalışırken vs. cok dikkat dağıtıcı olabilir egzoz faniyla duvar arasında 20 cm kadar mesafe var. Sizce ne yapmalıyım?

Dosya Ekleri

• 20230125_100500.jpg
    20230125_100500.jpg
    117,1 KB · Görüntüleme: 66
Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba masaüstü bir PC im var ben bunu genelde masamın yanında yerde kullanıyorum masamın tam altında değil masanın yanında yerde biraz araştırdım masanın üstünde kullanılması tavsiye ediliyor sanırım. Arada ne kadar fark olur? Kasaya herhangi bir zararı olabilir mi? Masamın üstünde yer yok ve olsa bile RGB'li olduğu için ders çalışırken vs. cok dikkat dağıtıcı olabilir egzoz faniyla duvar arasında 20 cm kadar mesafe var. Sizce ne yapmalıyım?

Hava akışı aşağı konulunca biraz zor sağlanır ondan üste koymanız daha mantıklı olur.

Hocam hava akışı iyi olduktan sonra sorun yok. Bende masanın yanında (altında) kullanıyorum hiç sorun yaşamadım.

Ben bilgisayar başında çok yemek ve içecek tüketiyorum o yüzden masanın üstünde olması daha sağlıklı oluyor örneğin içeceği döksem bile ulaşamıyor sizde de böyle bir problem yoksa nerede durduğunun bence çok da bir önemi yok.

Yeri bence de önemsiz ama çıkış egzoz fanını duvara cok yapışık değil mesafe bırakmak en mantıklısı onun dışında problem yok

Duvar ile arasında bahsettiğin gibi bir mesafe koyduğun sürece yerde de masanın üstünde de fark etmez. Eğer kasanın altından da hava alıyorsa yerden de yükseltirsen iyi olur.

Yeni konular

Geri
Yukarı