Kasa ön panel USB portunda bağlantı kopuyor

joebarbao

Hectopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
İşlmeci: İntel İ5 10400f Ekran Kartı: Asus Dual Rtx 2060 6 gb Ram:Pny 2*8 3200MHz Ssd: Kioxia Exceria 480GB sata Hdd: Seagate Barracuda 1TB Monitör:Rampage 23,8" RM-344 Led 144Hz 1ms Klavye:Gamebooster G918 Red Switch Beyaz Mouse:Razer Deathadder Essential Beyaz
Merhaba arkadaşlar İtopya'dan hazır sistem aldım. Ama PC'de ön USB postuna(bir tanesi yapıyor. Sadece USB 3.0 o da)ne takarsan takayım bağlantı ya kopuyor ya da görmüyor. Acaba tam oturmuyor mu diye hafif ittirdiğim bağlantı gidiyor hemen. Evimde İtopya şubeleri çok uzak götürmek istemiyor ve son çare olarak görüyorum. Sizce neden oluyor ve ne yapmam lazım?

Söket zarar görmüş olabilir. Anakart üzerindeki 3.0 da bir sıkıntı olacağını da düşünmüyorum kolay bozulan şeyler değilller.

Söket zarar görmüş olabilir. Anakart üzerindeki 3.0 da bir sıkıntı olacağını da düşünmüyorum kolay bozulan şeyler değilller.

Düzeltmenin bir yöntemi var mı? Yoksa garantiye mi vereyim.

Donanım hakkında biraz bilginiz var ise anakart üstündeki 3.0 port kablosunu sök tak yapabilirsiniz ya da itopyayı arayarak bu durumu aktarın sonrasında garantiye götürün bence. 3.0 portu kasayla bütün olarak garantiye girebilir eğer öyle bir şey olursa kasa tamamen değişmesi gerekecek.

Donanım hakkında biraz bilginiz var ise anakart üstündeki 3.0 port kablosunu sök tak yapabilirsiniz ya da İtopya'yı arayarak bu durumu aktarın sonrasında garantiye götürün bence. 3.0 portu kasayla bütün olarak garantiye girebilir eğer öyle bir şey olursa kasa tamamen değişmesi gerekecek.

Az buçuk biliyorum deneyip döneceğim hemen size hemen teşekkürler.

Donanım hakkında biraz bilginiz var ise anakart üstündeki 3.0 port kablosunu sök tak yapabilirsiniz ya da İtopya'yı arayarak bu durumu aktarın sonrasında garantiye götürün bence. 3.0 portu kasayla bütün olarak garantiye girebilir eğer öyle bir şey olursa kasa tamamen değişmesi gerekecek.

Olmuyor maalesef hocam.

Hocam bugün kargoya gitmeden bir kasanın arkasını açıp ön panelin USB kablosuna bakayım dedim bir çıkarmana çalıştım çıkmadı bende tekrar düzeltin kapattım ve açtım ve düzeldi saçma bir şekilde 3-4 defa denedim ve sadece bir defa bağlantı gidip geldigeldi ama şu an düzgün bir şekilde çalışıyor.

Hocam bugün kargoya gitmeden bir kasanın arkasını açıp ön panelin USB kablosuna bakayım dedim bir çıkarmana çalıştım çıkmadı bende tekrar düzeltin kapattım ve açtım ve düzeldi saçma bir şekilde 3-4 defa denedim ve sadece bir defa bağlantı gidip geldigeldi ama şu an düzgün bir şekilde çalışıyor.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı