Kasa önerisi

quandourtaha

Hectopat
Daha fazla  
Yaklaşık 14 yıllık bir kasa kullanıyorum, zamanının iyilerinden olsa da artık büyük yük olmaya başladı. Fena tozlanıyor, kabloları saklayacak bir bölmesi yok, hava akışı da oldukça kötü. Ryzen 5 1600 işlemcimin boşta 50 derece civarı çalışmasına da sebep oluyor. Bu nedenle yeni bir kasa arıyorum. Olabildiğince az bir para vermek istiyorum çünkü satın almam gereken başka donanımlar var. Bu konuda kasa önerileriniz var mı? Dış görünüşü gerçekten hiç önemli değil, sadece kullanışlı olması yeterli. Eğer uygun fiyata bulamazsam Power Mac G5'in kasasını ATX uyumlu bir hale getirmeye çalışacağım, şu ankinden iyi olsa gerek. Önerileriniz için teşekkürler.

Yaklaşık 2 hafta önce Phanteks P350X aldım, şuana kadar gördüğüm en kullanışlı kasalardan bir tanesi. Altta kablolar için oldukça geniş bir bölme bırakılmış bu sayede kabloların iç içe geçtiği çirkin görüntü olmuyor ve hava akışını da oldukça beğendim. Harici olarak 2 tane daha fan takabileceğin bölme var ve üst ve alt kısmında mıknatıslı toz filtresi bulunmakta. Tavsiye ederim.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı