Kasa olmadan sistem çalışır mı?

nane.lim.b

Centipat
Arkadaşlar merhabalar. Korona muhabbetinden dolayı üniversite evimden memlekete döndüm bu yüzden kasa taşımak sorun olacağı için kasayı öğrenci evime dönünce almayı planlıyorum. Şimdilik kasa hariç anakart, işlemci, RAM, PSU, monitör, ekran kartını almayı planlıyorum taşıması kolay olsun diye paketleriyle taşımak için. Sorum şu: Kasası olmadan anakart ile sistemin çalışıp çalışmadığını test edebilir miyim? bir sorun yaşar mıyım?

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar merhabalar. Korona muhabbetinden dolayı üniversite evimden memlekete döndüm bu yüzden kasa taşımak sorun olacağı için kasayı öğrenci evime dönünce almayı planlıyorum. Şimdilik kasa hariç anakart, işlemci, RAM, PSU, monitör, ekran kartını almayı planlıyorum taşıması kolay olsun diye paketleriyle taşımak için. Sorum şu: Kasası olmadan anakart ile sistemin çalışıp çalışmadığını test edebilir miyim? Bir sorun yaşar mıyım?

Calisir. Ama bilesenler zarar (sivi temasi vs) gorebilir.

Çok tozlanır ve bu yüzden sıklıkla temizlemen gerekebilir. Açıkta çalışır mı sorusuna gelirsek "bence" çalışır ama tek sıkıntı tozlanması olur.

Test edersin. Anakart kutusunun üzerine anakartı yerleştirip ram, işlemci ve ekran kartını takarsın. Güç kaynağından 24 pin ve cpu bağlantılarını ve ekran kartına 6/8 pin güç bağlantısını yaparsın. Çalıştırmak için de anakartın Power switch uçlarına tornavida ile dokunup çalıştırabilirsin.

Evet çalıştırabilirsiniz, uzay montaj deniyor buna hatta. Saydığınız donanımlar arasında SSD veya HDD gibi bir depolama birimi yok yalnız.

Sistemi başlatmak farklı bir yöntemle olacak, araştırırsanız bulursunuz; özel iki pine bir kısa devre yapmanız gerek.

Uzay montaj yapıp test yapabilirsiniz. Kasa parçaları bir arada tutmak için mevcut. Bu arada bence kasayla taşımak daha kolay olur hepsi toplu halde olmuş olur yani. :D Ekran kartını çıkartırsanız sorun olmaz kasa taşımada.
Otobüsle yolculuk yapacağım için zarar görür diye korkuyorum hocam o yüzden böyle bir şey düşündüm.
Evet çalıştırabilirsiniz, uzay montaj deniyor buna hatta. Saydığınız donanımlar arasında SSD veya HDD gibi bir depolama birimi yok yalnız.

Sistemi başlatmak farklı bir yöntemle olacak, araştırırsanız bulursunuz; özel iki pine bir kısa devre yapmanız gerek.
elimde SSD ve hdd var onları yazmayı unutmuşum almadığım için :D
Çok tozlanır ve bu yüzden sıklıkla temizlemen gerekebilir. Açıkta çalışır mı sorusuna gelirsek "bence" çalışır ama tek sıkıntı tozlanması olur.
Hocam sadece parçalarımın çalışıp çalışmadığını deneyeceğim sonra hemen paketlerine geri koyacağım sorun olur mu?

Hocam sadece parçalarımın çalışıp çalışmadığını deneyeceğim sonra hemen paketlerine geri koyacağım sorun olur mu?
Sorun olmaz, uzay montajın problemi tozlanması ve dış etkilere çok açık olması. Kısa süre kullanacağınız için tozlanma pek dert değil, dış etkilere de o esnada dikkat ederseniz sıkıntı olmaz. Dış etki dediğim de su dökülmesi vb. gibi durumlar.

Kısacası bir şey olmaz, rahatlıkla bakabilirsiniz. 🙂

Yeni konular

Geri
Yukarı