Kasa+sıvı soğutma vs kule tipi soğutucu

Peki bu tarz kasalarda neden öne konumlandırılıyor sıvı soğutma?
Kasanın içine yeterli hava nereden alınıyor bu tarz bir tasarımda?
Şu videoyu izleyebilirsin sıvı soğutma konumlandırması hakkında bilgi almak için. Çok güzel açıklanmış.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Şu videoyu izleyebilirsin sıvı soğutma konumlandırması hakkında bilgi almak için. Çok güzel açıklanmış.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Peki soğutucu önerin var mı F/P olarak? Cooler Master alma dediler sıvı ya da fan olsun, iyi çalışır ama ses nispeten diğerlerine göre fazla çıkartır dediler.

Başka hiçbir net fikrim yok bu konuda :)
Sıvı soğutmayı önden alayım, mevcut kasada denerim olmaz ise yeni kasa da alırım öyleyse.
Üst kısma takacağım sıvı soğutmayı yüksek ihtimal 240 mm olacaktır boyutu.

Peki soğutucu önerin var mı F/P olarak? Cooler Master alma dediler sıvı ya da fan olsun, iyi çalışır ama ses nispeten diğerlerine göre fazla çıkartır dediler.

Sıvı soğutmayı önden alayım, mevcut kasada denerim olmaz ise yeni kasa da alırım öyleyse.
Liqmax III 240, Deep Cool Gammaxx L240 V2, Silverstone PF-240 ve Arctic Liquid Freezer 240'a bakabilirsin.

Tabii tercih edeceğin kasanın sıvı soğutma desteğini kontrol et.

Eskiden biraz daha ucuzdu ama F/P olarak bana sorarsan gayet iyi bir ürün.

Kasa olarak son tercihim bu. Aslında daha büyük te alabilirmişim. Siz ne önerirsiniz bu kasa?
İleride OC yapacağım işlemciyi yetersiz hissettiğimde ama 5600X ne zamana yetersiz kalır o meçhul.
O kasanın AirFlow modeli var onu al, ön taraf kapalı olduğu için ısınıyor kasa içerisi.

360mm sıvı soğutma bile takarsın buna.

Soğutma olarak da bunu seçiyorum arkadaşlar,
O zaman istişaremizin sonucu olarak önce sıvı soğutmayı alıp mevcut kasamda üste takmayı deneyeceğim. Sığmaz ise;

Bu kasayı satın alıyorum, 2 fanlı satılması üzücü tabii :/

Teşekkürler arkadaşlar.

Soğutma olarak da bunu seçiyorum arkadaşlar,
O zaman istişaremizin sonucu olarak önce sıvı soğutmayı alıp mevcut kasamda üste takmayı deneyeceğim. Sığmaz ise;

Bu kasayı satın alıyorum, 2 fanlı satılması üzücü tabii :/

Teşekkürler arkadaşlar.
Be Quiet! Pure Base 500DX'e de bakılabilir. Bütçe sınırım yok dedin diye öneriyorum.

Çok yakışıklıymış ama çok geniş, Bence çok güzel ama Hatunla tartışırız genişliği yüzünden :))
Bunun biraz daha incesi var mı? 120MM fanlara göre olan?
Fanlarından dolayı biraz gürültülü olduğu yönünde şikayet var bu söyleyeceğim iki kasada. MB511 ARGB ve TD500 Mesh'e de bakılabilir son olarak.

Yeni konular

Geri
Yukarı