Kasa soğutması nasıl sağlanabilir?

aydin182

Hectopat
Arkadaşlar herkese selam.
Dükkanımda kullandığım kasanın bulunduğu konum biraz dar ve hava alması zor.
Önde içe hava veren üç fan, arkada egzoz fan ve üst bölümde de yine içerideki sıcak havayı dışa üflemesi için konumlandırdığım 2 fan bulunmakta.
Buna rağmen özellikle yüksek grafikli oyunlarda belli bir süre sonra çökme kaynaklanıyor.
Benim saptadığım sorun kasa içi sıcaklığı.
Çünkü kasayı 2-3 gün kapağı açık şekilde kullandığımda oyunlarda çökme yaşanmadı.
Sizin öneriniz ne olur nasıl çözebilirim bu problemi?
Kasa açık kullanma taraftarı değilim çünkü parçalar statik çok toz çekiyor ve sıvı dökülebilir.
Ben kasanın ön kapağını çıkarttım daha iyi hava çekebilmesi için. Bu yeterli olur mu yoksa daha farklı bir çözüm mü üretilmeli.
Yardımcı olabilirseniz sevinirim.

Dosya Ekleri

• WhatsApp Görsel 2023-02-09 saat 15.52.33.jpg
    WhatsApp Görsel 2023-02-09 saat 15.52.33.jpg
    130,9 KB · Görüntüleme: 37
Cokme ekran kartindan kaynakli olabilir ekran kartiniz yuk altinda cok isinitor olabilir sanirim RX400 ya da 500 serisi ekran kartiniz icindeki termal pedleri kullanilamaz hale gelmis olabilir bir bilgisayarciya gosterirseniz iyi olur.

Gayet güzel ama önemli olan yükteki değerleri, bir süre sonra kaç dereceye kadar tırmandığı.
High On Life oynuyorum 70 derece civarına çıkıyor sıcaklık.

Cokme ekran kartindan kaynakli olabilir ekran kartiniz yuk altinda cok isinitor olabilir sanirim RX400 ya da 500 serisi ekran kartiniz icindeki termal pedleri kullanilamaz hale gelmis olabilir bir bilgisayarciya gosterirseniz iyi olur.
70 derecenin üzeri sizce problem mi?

Yeni konular

Geri
Yukarı