Kasa, soğutucu ve termal macun tavsiyesi

isimbulamiyorum

Kilopat
Bilgisayar boştayken bile CPU ve GPU 59 dereceyi görüyor. Oyuna girdiğimde ise 90 dereceyi görüyor. Kasamın hava akışı zaten yetersiz ondan eminim. Kasada 3 adet fan var ama artık neredeyse LED'leri gözükmüyor. Bana hava akışı iyi olan bir kasa, kaliteli bir termal macun ve düzgün bir işlemci soğutucusu tavsiyesi lazım.
Bütçe kasa için ortalama 500, işlemci soğutucusu için 300TL civarı ve termal macun için maks 100TL.

İşlemcim R5 2600, ekran kartım GTX1060 6 GB ve anakartım ASUS TUF B450-PLUS GAMING.

Son düzenleme:
100₺ içinde soğutma ve termal macunda olacak mı yoksa ben mi yanlış anladım.
MSI MAG FORGE 100M Tempered Glass RGB USB 3.2 Mid Tower Kasa | ITOPYA diğer alternatif olarak ZALMAN N5 MF 4x120mm RGB FANLI MidT ATX GAMING KASA fiyatı, teknik özellikleri, modelleri, en ucuz fiyatlarla Vatan Bilgisayar'da bu kasayı alın.
İşlemci için soğutmayı ise sonra adam akıllı bir şey alın. Hayır gelmez ucuza işlemci soğutucudan.

Kasa:

ya da

Soğutucu:

ya da

Termal macun:

100₺ içinde soğutma ve termal macunda olacak mı yoksa ben mi yanlış anladım.
MSI MAG FORGE 100M Tempered Glass RGB USB 3.2 Mid Tower Kasa | ITOPYA diğer alternatif olarak ZALMAN N5 MF 4x120mm RGB FANLI MidT ATX GAMING KASA fiyatı, teknik özellikleri, modelleri, en ucuz fiyatlarla Vatan Bilgisayar'da bu kasayı alın.
İşlemci için soğutmayı ise sonra adam akıllı bir şey alın. Hayır gelmez ucuza işlemci soğutucudan.
100TL sadece termal macun için söylemiştim. İşlemci için 300'e kadar yolu var.

Msi Mag Force kasada b450m s2h anakart ile arctic freezer kullanıyorum. Sığmaz diye duo almadım tek fanlı modeli aldım. Ancak duo da rahat sığarmış şu an tek fanlı modelde ryzen 5 3600 işlemci masaüstünde 30-35 derece arasında oynuyor. Dün yüklediğim A plague tale innocence oyununu ultra ayarlarda 1 saat oynadım Amd Ryzen Master ile anlık ölçümde 49 derece olduğunu gördüğüm. Kasa temperli camı kapalıyken bile bu değerleri alıyorum. Kasa da etkili tabiki ama arctic macunu ile arctic freezer soğutucuyu ben şiddetle öneririm.
Henüz voltaj düşürme bile yapmadım işlemciye yapsam daha da düşecek

Kasa mag forge 100M/100R/101R ya da Zalman N5 MF
Soğutucu kesinlikle ama kesinlikle T6 Ultra
Macun kesinlikle Arctic MX-4.

Macun burada 40 TL bu arada.
Kasa:

ya da

Soğutucu:

ya da

Termal macun:

Acaba bu 3 fandan hangisi daha iyi olur? Snowman markasını ilk defa duydum kaliteli midir acaba?

Geri
Yukarı