Kasa taşınması ve format sonrası FPS düşüşü

Alpando

Picopat
Merhaba dün eski kasamdan parçaları yeni kasama taşıdım arkadaşım ile eve geldiğimde oyun oynamadan Windows'tan indirdiğim dosya ve Rufus ile format attım ve sürücüleri kurdum. Akşam oyun oynamak istediğimde FPS'im 300 olmasına rağmen 30 FPS anca hissediyordum. Ekran kartı driverini silip yükledim ve yükleme bittiğinde. "No AMD Graphics is installed, or the AMD driver is not functioning properly, please install the AMD driver appropriate for your AMD hardware"(alt r tuşlarına bastığımda her zamanki gibi açılıyor bir problem yok.) Diye bir yazı çıktı ama ekran kartım olan RX580 driverinı indirdiğime eminim AMD'nin sitesinden. Yardımcı olursanız çok sevinirim. Böyle konular vardı aramaya inandım mamafih format sonrası insanların FPS'i düşmüş bende FPS aynı ama resmen 30 FPS oynatıyor oyunu.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bilgisayarınızı güvenli modda açıp ekran kartı driver'ınızı siliniz.
PC yeniden başlatın.
Ekran kartı driver'ınızı tekrar yükleyin.

Harici çözümler.
1- Ekran Hz değerlerini kontrol edin.
2- Ramlerinizi kontrol edin farklı RAM kullanıyorsanız birisini çıkartıp FPS tekrar bakınız.
3- AMD hardware yazılından performans modlarını seçiniz.
4- Denetim masasından güç seçeneğini yüksek performansa çekiniz.
5- Bilgisayarınızı Windows Update tarafından güncelleyiniz.
6- Denetim kimliklerinden ekran kartınızın uyumlu olduğu işletim sistemine bakıp o işletim sistemini yükleyiniz.

Hocam, mevcut sürücüyü DDU ile kaldırıp buradan 20.9.1 WHQL sürücüyü yükleyip deneyin. Eksik Windows güncellemisi varsa yapın.

Çok teşekkür ederim 1-6 ya kadar saydıklarınızı yaptım güvenli mod ve ddu yerine yine format atsam aynı etki olur mu benim için daha kolay olacak sadece oyunları yüklemiştim internetim hızlı akşam bırakırım yüklenmeye.

Yeni konular

Geri
Yukarı