Kasa temizledikten sonra D diski gözükmüyor

WhoEnter

Centipat
Yer
Türkiye
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Windows 11
Meslek
Muhasebe ve Finansman
Merhaba ben kasayı temizlerken HDD ve SSD'yi çıkartım sonra bilgisayarı topladığımda hard disk (D: ) gözükmüyor ve C diski resimsiz neden olduğunu çözemedim resimleri aşağıya bırakıyorum.
Aygıt Yöneticisi:

1666977596138.png

Bu bilgisayarım:

1666977618538.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba ben kasayı temizlerken HDD ve SSD'yi çıkartım sonra bilgisayarı topladığımda hard disk (D: ) gözükmüyor ve C diski resimsiz neden olduğunu çözemedim resimleri aşağıya bırakıyorum.
Aygıt Yöneticisi:

Eki Görüntüle 1556245

Bu bilgisayarım:

Eki Görüntüle 1556246
Hocam tak çıkar yap harddiski ters çevir ya da düz çevir büyük bir problem değil. Kablodandır büyük ihtimalle.

Uzun:
Bayılıyorum bilgisayar temizleyenlere; temizlemeye kalkışmadan önce bir fotoğraf, video çekip hangi kablo nereye takılıyor diye bakmak neden aklınıza gelmiyor merak ediyorum. Kablolarını kontrol et. Sonra BIOS açılışında kontrol et.

Kısa:
Kablolarını kontrol et. BIOS'ta kontrol et.

Artı -1 Eksi
Uzun:
Bayılıyorum bilgisayar temizleyenlere; temizlemeye kalkışmadan önce bir fotoğraf, video çekip hangi kablo nereye takılıyor diye bakmak neden aklınıza gelmiyor merak ediyorum. Kablolarını kontrol et. Sonra BIOS açılışında kontrol et.

Kısa:
Hocam şöyle BİOS'ta sadece HDD'yi takınca gözüküyor SSD varken gözükmüyor HDD.

Hocam tak çıkar yap harddiski ters çevir ya da düz çevir büyük bir problem değil. Kablodandır büyük ihtimalle.
Onuda denedim SSD Satasını HDD'ye HDD Satasını SSD'ye takıyorum olmuyor yinede. BİOS'ta sadece HDD'yi takınca gözüküyor SSD varken gözükmüyor HDD.

Uzun:

Kısa:
Evet benim HDD ile anlaşmazlığım mevcut malesef.

Son düzenleme:
Hocam şöyle BİOS'ta sadece HDD'yi takınca gözüküyor SSD varken gözükmüyor HDD.

Onuda denedim SSD Satasını HDD'ye HDD Satasını SSD'ye takıyorum olmuyor yinede. BİOS'ta sadece HDD'yi takınca gözüküyor SSD varken gözükmüyor HDD.

Evet benim HDD ile anlaşmazlığım mevcut malesef.
SSD ve HDD ikisi takılıyken BIOS'ta göremiyorsan UEFI ve Legacy olayına bir göz at anakart marka modeline göre kullanma kılavuzundan.

Yeni konular

Geri
Yukarı