Kasa temizliği için kompresör önerisi

Peki saç kurutma makinesi iş görmez mi ?
Çünkü bir çok yerde kullanıldığını gördüm
Hocam ben saç kurutma makinasını bu iş için kullandım. Şöyle ki büyük toz öbekleri bir şekilde saç kurutma makinası da uzaklaştırıyor. Fakat ince yapışmış tozlar aynen kalıyor. İstediğim temizliği yapmadığı için kullanmıyorum. Veriyorum kompresörü biraz da fırça mis gibi oluyor.

Siz ayda bir temizlik yapacaksanız tozlar öbek öbek olmayacaktır. Saç kurutma makinasının soğuk üfleme kısmını kullanarak işinizi görebilirsiniz. Beğenmezseniz ona göre başka bir ürün satın alırsınız. Soğuk hava üflemeli unutmayın. Sıcak olmaz. Fanları da elinizle sabitleyin hava tutarken aşırı hızlı dönmesinler.

kompresör ne kadar temizliyor bilmiyorum ama bence saç kurutma makinesi, bileşenlerin performansı etkileyecek kadarını temizliyor yani kabasını alıyor.

@Dr. Bıyık!
Geçmiş olsun. İyi ki gözünüze falan gelmemiş. Ben de kompresör alacaktım bunu okuyunca bir korktum açıkçası. Neden böyle bir kaza başınıza geldi acaba bir kullanıcı hatası var mı? Eğer kompresör alırsak kullanırken neye dikkat etmek lazım?

@Dr. Bıyık!
Geçmiş olsun. İyi ki gözünüze falan gelmemiş. Ben de kompresör alacaktım bunu okuyunca bir korktum açıkçası. Neden böyle bir kaza başınıza geldi acaba bir kullanıcı hatası var mı? Eğer kompresör alırsak kullanırken neye dikkat etmek lazım?
Teşekkürler, benim kompresörümde muhtemelen bir üretim hatası vardı. Basınç odasının malzeme kalitesizliği yüzünden bir patlama oldu. Cihazın üfleme hortumu kalitesiz olduğundan katlanma yaptı, basınç biraz bile artınca cihaz elimde patladı. Normalde o basınç ile cihazın o hortumu açabilmesi gerekiyordu.
Normal şartlarda kompresör patlatmayı başarabilen birisi değilim ama o anda ben de çok korkmuştum.
Bilindik, kaliteli markalara yönelmekte fayda var.

Devre kartlarına zarar vermez mi? Mesela cep telefonları suya falan düştüğünde saç kurutma makinesi tavsiye etmiyorlar.
Suya düşen cihazlara tavsiye edilmemesinin sebebi suyun daha da iç kısımlara girip geri dönülmez sonuçlar olmaması için. Dediğim gibi ben kullanıyorum bir tane bile toz kalmasın gibi de bir takıntım yok sıvı soğutma sisteminin ızgarasını gayet iyi bir şekilde temizliyor biraz da yağlı boya fırçasından yardım alıyorum. Dene beğenmezsen alırsın kompresör.

Hocam ben saç kurutma makinasını bu iş için kullandım. Şöyle ki büyük toz öbekleri bir şekilde saç kurutma makinası da uzaklaştırıyor. Fakat ince yapışmış tozlar aynen kalıyor. İstediğim temizliği yapmadığı için kullanmıyorum. Veriyorum kompresörü biraz da fırça mis gibi oluyor.

Siz ayda bir temizlik yapacaksanız tozlar öbek öbek olmayacaktır. Saç kurutma makinasının soğuk üfleme kısmını kullanarak işinizi görebilirsiniz. Beğenmezseniz ona göre başka bir ürün satın alırsınız. Soğuk hava üflemeli unutmayın. Sıcak olmaz. Fanları da elinizle sabitleyin hava tutarken aşırı hızlı dönmesinler.
Hocam aşırı hızlı dönerse ne olabilir?

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı