Kasa Temizliği Nasıl Yapılmalı?

Gripex

Kilopat
Yer
Niffelheim
Daha fazla  
Arkadaşlar 3 yıldır kasayı hiç ellemedim, içi fanları baya tozlanmış. Yardımcı olabilecek var mı? Nasıl yapılmalı nelere dikkat edilmeli?

Son düzenleyen: Moderatör:
Parça çıkarıp takma ile ilgili bilgin var ise yapabilirsen tavsiyem işlemci soğutucusunu, ekran kartını, kasadaki fanları çıkartıp temizlemek. Ardından işlemcinin termal macununu güzelce sür. Yardımcı olmak maksadıyla internette bir sürü termal macun sürme işlemlerini görebilirsin. Ancak parçalardan çok anlamam işi tehlikeye sokarım falan dersen sana tavsiyem fön makinesi ile soğuk hava vererek fanları, kasa içini böyle güzel ayrıntılı bir biçimde temizlemendir. Parçalara dokunmamaya çalış. Zarar görsün istemeyiz :)

Saç kurutma makinesiyle sıcağa almadan temizleyebilirsin dikkat etmen gereken ise temizlerken anakarta fazla dokunmamaya çalış fanları bant yardımıyla dönmeyecek şekilde bantla ki kırılma riski olmasın. Benim eski kasamdaki fanlar basınçlı havadan dolayı çalışmaz hale geldide. Işlemci termal macun yenilemeyi unutma termal macunu yenilerken eski macunu iyice sil. Ve soğutucuyu olabildiğince eşit sık. Sıkarkende aşırı sıkma vidaların dönmediği yerde daha zorlama. Eğer biraz bilgin varsa ekran kartı macununuda yeniyebilirsin. Ama bilgin yoksa dokunma güvendiğin tanıdık pc ciye yaptır. Ben yaparım diyorsan yap. Işlemcinin üzerindeki soğutucunun üzerindeki fanı sökup onuda bir güzel sil bloğuda temizle. Kullandığın macunun kaliteli olduğuna emin ol.
Bunları yaparsan yeterli olucaktır.

M
Parça çıkarıp takma ile ilgili bilgin var ise yapabilirsen tavsiyem işlemci soğutucusunu, ekran kartını, kasadaki fanları çıkartıp temizlemek. Ardından işlemcinin termal macununu güzelce sür. Yardımcı olmak maksadıyla internette bir sürü termal macun sürme işlemlerini görebilirsin. Ancak parçalardan çok anlamam işi tehlikeye sokarım falan dersen sana tavsiyem fön makinesi ile soğuk hava vererek fanları, kasa içini böyle güzel ayrıntılı bir biçimde temizlemendir. Parçalara dokunmamaya çalış. Zarar görsün istemeyiz :)
Macun olarak ne alıyım link atarsan iyi olur ?

Aynı şekilde düşündüm ekran kartım mefta oldu. Ekran kartının fanini ayırma:D

M

Macun olarak ne alıyım link atarsan iyi olur ?
Kullandığım, bizzat test ettiğim ve bir çok yerde de kalitesinin tartışılmaz olduğunu bildiğim bu ürünü sana öneriyorum.
Kullandığım, bizzat test ettiğim ve bir çok yerde de kalitesinin tartışılmaz olduğunu bildiğim bu ürünü sana öneriyorum.
Arkadaşın önerdiğini de alabilirsin. Kalitelidir.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı