Kasa temizliği sonrası fanlardan ses geliyor

Bir de denerken, kasanın ön kısmından tutup hafif (yani deneyin, ses kesilene kadar kaldırın :)) havaya kaldırıp denermisiniz? Ses öyle kesiliyorsa bendeki sorun olmuş olmalı. Kablo değeceğini çok sanmıyorum ama gene de kontrol etmekte fayda var.
Sizdeki sorun neydi hocam havaya kaldırınca ses giderse değiştirmek zorundamı kalacağım?

Sizdeki sorun neydi hocam havaya kaldırınca ses giderse değiştirmek zorundamı kalacağım?
Değiştirmek zorunda kalacaksınız değil, bende de dediğiniz gibi oluyordu. Kasanın ön kısmını havaya kaldırınca fanlar yerine oturuyor ses kesiliyordu. Fanlar kendiliğinden öne doğru geliyor. Eğer ki elinizle bastırdığınızda ses kesiliyorsa zaten kabloya değme ihtimali az.

Değiştirmek zorunda kalacaksınız değil, bende de dediğiniz gibi oluyordu. Kasanın ön kısmını havaya kaldırınca fanlar yerine oturuyor ses kesiliyordu. Fanlar kendiliğinden öne doğru geliyor. Eğer ki elinizle bastırdığınızda ses kesiliyorsa zaten kabloya değme ihtimali az.
Peki böyle bir durumda fanları yerine tam oturtmamışmı oluyorlar hocam?

Öyle olmuyor, fanlar da bir sorun olmuş oluyor. Bende zamanında çok çabalım, uzun bir süre kasanın ön kısmına bir yükselti koyuo kullandım ama 2. yılına doğru artık bir gün tak etti ve yeni fan aldım.
Şimdi eve girdim hocam biraz sert bastırdım önüne bir 45 dk oldu oyun video falan çift monitörde açtım videolardaki belirtilen ses çıkmıyor ama gözüme bir şey çarptı sıvı soğutmayı yukarıda arkadaşlar yanlışmı takmışlar acaba? 3 vida yeri var 2 vida atmışlar ve tam ortalanmamış kasanın köşesine sıkıştırılmış gibi duruyor. İşaretledim yerleride ekteki gibi.Şimdi gene birde stres testine sokacağım 5 dk bakalım fanlarda ses çıkacakmı diye.

12 Dk'lık stres testine soktum fanlarda herhangi bir sorun çıkmadı hocam gene sonuçlar aşağıdaki gibidir;

Dosya Ekleri

• IMG_65455.jpg
    IMG_65455.jpg
    224,3 KB · Görüntüleme: 7
  • Stres testi.JPG
    Stres testi.JPG
    345,3 KB · Görüntüleme: 11
Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı